Lapkričio 23 diena – Lietuvos kariuomenės diena. Progimnazijoje svečiavosi buvęs partizanas Andrius Dručkus – Kerštas ir parodos „Išsaugota tiesa“ sumanytojas Klaudijus Driskius. Renginį pradėjo „Sadūnų“ ir „Čir vir vyrų“ grupių nariai aukštaitijos daina, kurią atliko mondolinomis.
Klaudijus Driskius supažindino su paroda, kurioje atsispindėjo Lietuvos partizanų Vytauto apygardos Lokio rinktinės dokumentai ir fotografijos 1944 – 1958 m.

partizanas (1)
partizanas (2)
partizanas (3)
partizanas (4)
partizanas (5)
partizanas (6)

Susitikime dalyvavo Andrius Dručkus – Kerštas buvęs partizanas, kuris turėjo palikti ginkluotą kovą ir pasitraukti iš miško, tačiau buvo įpareigotas ir toliau talkinti kovotojams bei visą likusį gyvenimą saugoti atmintį apie partizanų kovą. Jis padėdavo partizanams gauti ginklų, parūpindavo popieriaus ir priemonių partizanų spaudai. Jam partizanai patikėjo saugoti ateities kartoms jų brangiausią turtą – dokumentus, nuotraukas, laiškus, Trispalvę. Žuvo virš 20 tūkstančių partizanų, iš kurių apie 6 tūkstančius merginų. Partizanams tarpininkavo daug paauglių. Jų žuvo apie tūkstantį. Andrius Dručkus palinkėjo jaunimui būti vertiems partizanų pasiaukojančių kovų ir patiems kurti Lietuvos ateitį.
Renginio pabaigoje mokiniai, mokytojai pateikė svečiams klausimų, vėl skambėjo dainos, atliekamos mondolinomis.
Ema Lukoševičiūtė Utenos Krašuonos progimnazijos laikraščio „Labas“ jaunoji žurnalistė