LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programa
„Paauglystės kryžkelės"

Inovacinė nuoseklaus socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo metodika LIONS QUEST pasaulyje pripažinta ir analogo Lietuvoje neturinti programa, skirta V-VII klasių mokiniams, apimanti visą mokyklos gyvenimą: pamokų organizavimą ir jų turinį, tėvų ir bendruomenės įtraukimą, mokymosi aplinkos kūrimą ir mokytojų profesinį tobulinimą.
LIONS QUEST programa sukurta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu pagal programą dirbama 33 pasaulio šalyse. 1985 m. pradėta diegti LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programa “Paauglystės kryžkelės“ mokyklose, 2002 m. pripažinta populiariausia pozityviosios prevencijos programa pasaulyje. Programą Lietuvoje įgyvendina VšĮ LIONS QUEST LIETUVA (direktorius Linas Slušnys).

VšĮ LIONS QUEST LIETUVA pagal bendradarbiavimo sutartį su Utenos Krašuonos progimnazija:
• Suorganizavo 8 val. seminarą mokyklos bendruomenės nariams “Kas tai yra vaikų socialinis ir emocinis ugdymas?”;
• Pravedė 25 val. LIONS QUEST metodikos diegimo mokymus;
• Aprūpino LIONS QUEST mokytojus (klasės vadovus) metodine medžiaga;
• Mokyklą aprūpino tėvelių knygomis “Atradimų metai”;
• PADEDA TAPTI SAUGIA IR SVEIKA MOKYKLA.

Programos „Paauglystės kryžkelės" sudedamosios dalys (iš šių modulių susideda 102 nuoseklios įgūdžių lavinimo pamokos):
1. Paauglystės kelionė. 1 modulis;
2. Pasitikėjimas savimi ir bendravimo įgūdžiai. 2 modulis;
3. Emocijų valdymas. 3 modulis;
4. Ryšiai su bendraamžiais. 4 modulis;
5. Šeimos santykiai. 5 modulis;
6. Išmintingi pasirinkimai. 6 modulis, pirmieji metai;
7. Išmintingi pasirinkimai. 6 modulis, antrieji metai;
8. Išmintingi pasirinkimai. 6 modulis, tretieji metai;
9. Sveika gyvensena. 7 modulis.
Programa turi pagalbinę medžiagą, kuri yra „neįkainojama“ programos vykdyme bei pačiame ugdymo procese tai:
1. Knyga mokiniams „Pokyčiai ir iššūkiai“;
2. Knyga „Programos vadovas“;
3. Knyga tėvams „Atradimų metai“;
4. Knyga „Apie psichoaktyvias medžiagas“;
5. Paauglių skatinimas ir palaikymas. „Tėvų susirinkimų vadovas“;
6. Knyga „Mokymasis per savanorystę“;
7. Knyga „Galimybių atskleidimas“.
Nuo 2011 m. rugsėjo penktų - septintų klasių mokiniams LIONS QUEST mokytojai (klasių vadovai) veda klasės valandėlės pagal „Paauglystės kryžkelių“ mokymo programos 3 metų nuoseklaus įgyvendinimo modelį, 8 klasių mokiniai pagal LIONS QUEST programą skatinami mokytis per savanorystę.

Kontaktai:
LIONS QUEST programos koordinatorė mokykloje Violeta Vaičiūnienė