isleistuves (1)
isleistuves (10)
isleistuves (11)
isleistuves (12)
isleistuves (13)
isleistuves (14)
isleistuves (15)
isleistuves (16)
isleistuves (17)
isleistuves (18)
isleistuves (19)
isleistuves (2)
isleistuves (20)
isleistuves (21)
isleistuves (22)
isleistuves (3)
isleistuves (4)
isleistuves (5)
isleistuves (6)
isleistuves (7)
isleistuves (8)
isleistuves (9)
01/22 
start stop bwd fwd

Mūsų progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo nacionaliniame „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” konkurse. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, ugdytis pilietiškumą. Savo darbuose mokiniai analizavo tremties, ginkluoto pasipriešinimo, tautos kelio į laisvę temas. Luko Antanavičiaus (7b) maketas „Partizanų bunkeris šulinyje” įvertintas II - ąja vieta, Armino Pelėdos (7a) maketas „Partizanų bunkeris 1946 m.” - III - ąja vieta. Karolinos Kamarauskaitės (8a) piešinys „Tremtinių vaikai Sibire” užėmė II -ąją vietą, Godos Bankauskaitės-Gylytės (6c) „Laisvė” – III - ąją vietą. Sveikiname nugalėtojus!

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

2018 m. birželio 5 - 6 dienomis 7a klasės mokiniai kartu klasės auklėtoja Dalia Puodžiukiene viešėjo kaimo turizmo sodyboje „Labanoro DŪDA“, įsikūrusioje Pašekščio kaime ant Šekščio ežero kranto, Labanoro girios apsuptyje. Atvykusius maloniai pasitiko ir pakvietė pasižvalgyti po gana nemažą ir jaukią teritoriją sodybos savininkai Audronė ir Vergintas, klasės draugo Mato Valiuko tėvai. Šeimininkai mokiniams papasakojo apie sodybos kūrimo pradžią, darbus, kurie buvo nuveikti, formuojant sodybos aplinką, aprodė pastatus, papasakojo apie jų paskirtį, įrengimą. Sužinojome, kad šioje šiuolaikiška įrengtoje sodyboje gali poilsiauti ramybės ir gamtos pasiilgę žmonės, o taip pat galima rengti seminarus bei šventes. Poilsiautojams siūloma pirtis ir kubilas. Aktyviam poilsiui yra krepšinio ir tinklinio aikštelės, biliardas, velomobiliai, valtys, vandens dviratis, baidarės, vandens čiuožykla, baseinas vaikams, vaikų žaidimo aikštelė. Sodyboje galima pasigrožėti voljere gyvenančiais elniais, pajodinėti žirgais bei pasivažinėti karieta. Prie arbatos puodelio kartu su mokiniais buvo diskutuojama apie verslo plėtojimo galimybes kaimo turizmo sodyboje, apie kasdienius sodybos priežiūros darbus ir apie tai, ką reikia žinoti ir mokėti norint imtis šio verslo.

 

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
15
16
17
01/16 
start stop bwd fwd

2018 m. birželio 7d.  7b klasės mokiniai Aukštaitijos nacionaliniame parke dalyvavo integruotoje geografijos ir matematikos pamokoje pagal projektą „Paplidyta matematinė realybė". Pirmasis sustojimas buvo Ladakalnis, nuo kurio atsiveria panorama net į 6 ežerus. Čia mokiniai matavo žingsniais ir apskaičiavo lipimo į kalną aukštį, pagal parinktą mastelį nubraižė planą. Taip pat sužinoti kokius ežerus matome nuo Ladakalnio ir juos pažymėjo žemėlapyje. Prie Ginučių piliakalnio, kuris yra archeologinis paminklas, aplankė Ginučių vandens malūną, kur gidas papasakojo jo istoriją, kaip jis veikia, apžiūrėjo malūno viduje esančią ekspoziciją. Sužinojo daug legendų apie malūne gyvenančias mistines būtybes. Prie malūno matavo ir skaičiavo Srovės upelio greitį. Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokšte, įlipę į 30 metrų aukštyje įrengtą aikštelę, galėjo gėrėtis puikiu kraštovaizdžiu. Grįždami namo užlipome ant Taurapilio, kuris yra prie giliausio Lietuvos ežero.
Namo grįžome visi labai pavargę, bet pilni smagių įspūdžių ir su gera nuotaika.

Mokytojos Vanda Musteikienė ir Alma Vitėnienė

parkas (1)
parkas (10)
parkas (2)
parkas (3)
parkas (4)
parkas (5)
parkas (6)
parkas (7)
parkas (8)
parkas (9)
01/10 
start stop bwd fwd

 

2018 m. birželio 8 d. geografijos pamoka „Orų stebėjimai“ 6c klasės mokiniams vyko Utenos meteorologijos stotyje. Budinti meteorologė papasakojo apie stoties įkūrimą, atliekamus stebėjimus, meteorologinius prietaisus. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad Utenos meteorologijos stotis buvo įkurta 1925 m. spalio1 d. šalia ,,Saulės“ gimnazijos. 1942 04 29 stotis perkelta į Vilniaus g. Nuo 1970 01 29 stebėjimai atliekami Palijoniškio kaime (dabar Palijoniškio g.). Utenos meteorologijos stotyje užregistruoti net du Lietuvos meteorologiniai rekordai. 1956 m. vasario 1d. buvo užregistruota žemiausia oro temperatūra Lietuvoje -42,9°C ir 1986 m. birželį didžiausias vėjo greitis 40 m/s. Aukščiausia oro temperatūra Utenoje užregistruota 1994 07 30, kuomet termometro stulpelis rodė +37,5° C. Pamokos metu mokiniai atidžiai klausėsi, atlikinėjo individualias užduotis, uždavinėjo daug klausimų.

Geografijos mokytoja V. Barkuvienė, bibliotekininkė L. Kubickienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
1/3 
start stop bwd fwd

2018 m. birželio 5 d. būrelio „Gimtasis kraštas ir pilietis“ nariai dalyvavo Laisvės kovų muziejuje vykusiame projekto „Atiduok tėvynei, ką privalai!“ Jaunimo dienos renginyje „Klausyk, stotie, klausyk, Europa“. Koncerte pasirodė ir mūsų progimnazijos muzikos mokytoja Rasa Malinauskaitė su jos vadovaujamu pradinukų ansambliuku.

                                                                                                 Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
1/3 
start stop bwd fwd

2018 m. gegužės 31 d. šeštokai, lydimi auklėtojų A. Vitėnienės ir D. Šipkienės buvo išvykę į Vilnių, aplankėme Genocido aukų muziejų. Genocido aukų muziejus įsteigtas 1992 m. Tai vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse, įkurtas tame pačiame pastate, kuriame nuo 1940 m. antrosios pusės iki pat 1991 m. rugpjūčio dirbo sovietinės represinės institucijos NKVD ir KGB. Čia mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ekspozicija, įrengta buvusioje mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje. Taip pat mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „ Vaikai tremtyje“. Čia jie sužinojo, kad 1941–1953 m. kartu su suaugusiaisiais į tremtį buvo išvežta apie 39 tūkst. vaikų. Užsiėmimo metu, žiūrėdami vaizdinę medžiagą ir užfiksuotus amžininkų prisiminimus šeštokai suprato tremtinių išgyvenimus ir pastangas išlikti tremties sąlygomis. Edukacinės veikos dalyviai apžiūrėjo tremtinių daiktus. O užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo užduotis . Teisingai atlikusi visas užduotis, prizą gavo 6a kl. mokinė Sintė Klaudija. Iš muziejaus patraukėme į Uno parką, įsikūrusį gražioje Vilniaus vietoje. Čia mokiniai turėjo galimybę išbandyti įvairaus sudėtingumo trasas. Grįždami namo užsukome į Europos geografinį centrą, kurį nustatė 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai, naudodamiesi moksliniu gravitacijos centrų metodu.

A. Vitėnienė ir D. Šipkienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
01 (4)
01 (5)
01 (6)
01 (7)
01 (8)
01 (9)
1/9 
start stop bwd fwd