2018 m. lapkričio 12 d. progimnazijoje metėme iššūkį ir dalyvavome šimtmečio programavimo valandoje. Prezentacijos metu mentoriai pasakojo apie galimybes ir įvairiausias roles technologijų industrijoje. Tipi vadovė ir programuotoja Aurelija Urbanavičiūtė pristatė ateities profesijas, išmanius įrenginius, sukurtus Lietuvoje. Dizaineris ir programuotojas Jonas Lekevičius - savo sukurtą žaidimą LOOF, kurį po renginio išbandė dauguma mokyklos mokinių. Programavimo pamokoje moderatoriai kartu su septintų klasių mokiniais sprendė Šimtmečio programavimo valandos užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų. Labai dėkojame nuostabiems jauniems dėstytojams, kurie puikiai bendravo ir linksmai programavo kartu su jaunimu.

IT mokytoja Jolanta Baronienė

programavimo_valanda (1)
programavimo_valanda (10)
programavimo_valanda (12)
programavimo_valanda (13)
programavimo_valanda (14)
programavimo_valanda (15)
programavimo_valanda (16)
programavimo_valanda (17)
programavimo_valanda (18)
programavimo_valanda (2)
programavimo_valanda (4)
programavimo_valanda (5)
programavimo_valanda (6)
programavimo_valanda (9)
01/14 
start stop bwd fwd

2018 m. lapkričio 7 d. vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių kvadrato varžybos, skirtos DSC taurei laimėti. Jose puikiai varžybas pradėję ir tik paskutinių rungtynių paskutinę sekundę išvengę pratęsimo II – ąją vietą iškovojo mūsų mokyklos pradinukai. Šios varžybos dar kartą įrodė posakį ,,kamuolys apvalus“ ir, kad labai daug sporte priklauso nuo sėkmės. Sveikiname mokyklos komandą: Kristiną Danilovaitę 3b, Elingą Jankauskaitę 4a, Tilę Michailovaitę 4a, Simoną Saplinskaitę 4a, Urtę Žigelytę 4a, Airą Strelčiūnaitę 4c, Ugnių Šlepiką 4a, Justiną Vaitkų 4a, Vakarį Zizirską 4a, Airidą Židonį 4a, Normantą Juršį 4c, Denisą Svinsickij 4c.

I.Janaščienė, A.Kazlauskienė

kvadratas (1)
kvadratas (2)
kvadratas (3)
1/3 
start stop bwd fwd

Yra tokia graži tradicija lapkričio mėnesį švęsti Pyragų dieną. Tai TV3 televizijos ir SEB banko inicijuotas „Išsipildymo akcijos“ paramos projektas. Akcijos tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.
2018 m. lapkričio 8 d. Pyragų diena pirmą kartą buvo švenčiama ir mūsų mokykloje. Šią gražią akciją inicijavo 5a klasė ir pakvietė 5b ir 5c klasių mokinius, jų tėvelius bei klasių vadoves prisidėti savo keptais pyragais, keksiukais, tortais, sausainiais prie akcijos. Puiku, kad į šią akciją aktyviai įsitraukė ir kitų klasių mokiniai bei mokytojai. Tądien tiek mokytojai, tiek mokiniai ir jų tėveliai, kiti mokyklos bendruomenės nariai turėjo galimybę ne tik paskanauti pyragų, bet ir atlikti prasmingą misiją – paaukoti pinigų tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Džiugu, kad šis renginys susilaukė didelio pasisekimo. Tai tik įrodo, jog mokykloje auga pilietiški, geranoriški ir solidarūs mokiniai.
Paaukota 311 eurų, kurie bus skirti vaiko sveikatos gerinimui.
Visiems tariame nuoširdžiausią ačiū!

5a klasės vadovė Audronė Tijūnėlienė

pyragu_diena (1)
pyragu_diena (2)
pyragu_diena (3)
pyragu_diena (4)
pyragu_diena (5)
pyragu_diena (6)
pyragu_diena (7)
1/7 
start stop bwd fwd

Šiuo metu mūsų progimnazijoje intensyviai vyksta pasiruošimas pirmąjąm mokomajam vizitui į Prancūziją pagal progimnazijoje vykdomą ERASMUS+ programos bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projektą „Pasiruošt, dėmesio, pirmyn į 2020 - uosius!“.  Vyksta daug pasirengimo darbų, o viena iš svarbiausių užduočių buvo sukurti mokyklos talismaną ir plakatą.
Mokiniai piešė jų įsivaizduojamą talismaną, susijusį su mokykla. Iš daugelio nuostabių kūrinių buvo atrinktas vėžliukas. Tokį pasirinkimą lėmė ir tas faktas, kad mokykloje yra auginama keletas vėžlių. Pagal mokinio piešinį buvo numegztas vėžliukas, kuris kaip mūsų progimnazijos simbolis ir talismanas, keliaus į visas šalis, kurios dalyvauja šiame projekte.
Taip pat pasitelkus vaikų idėjas bei pasikvietus į pagalbą informacinių technologijų mokytoją Jolantą Baronienę bei dailės mokytoją Dalią Puodžiukienę buvo sukurtas plakatas, atspindintis projekto temą.

Daiva Rimšienė

Šiais metais mūsų progimnazija įsitraukė į ERASMUS+ programos bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projektą „Pasiruošk, dėmesio, pirmyn į 2020-uosius!“, remiantis gerosios patirties mainais. Projekto tikslas – skatinti sporto kultūrą ir praktiką, taip pat atkreipti švietimo bendruomenių dėmesį į Europos Sąjungos piliečių ir olimpines vertybes. Šis projektas skatina nagrinėti bei savo gyvenime pritaikyti bendras sporto ir Europos vertybes. Projektas skirtas išmokti gyventi kartu, bendradarbiauti, įveikti save, plėtoti santykius su kitais žmonėmis bei būti aktyviais!
Į projektą įsitraukė šešios šalys: projekto koordinatorė – Prancūzija, Graikija, Italija, Ispanija, Lenkija ir Lietuva. Šių šešių Europos šalių mokyklos nusprendė susiburti ERASMUS+ strateginei partnerystei ir bendradarbiauti sporto ir olimpizmo srityje. Projekto metu mokiniai ugdysis olimpines vertybes, mokysis jomis grįsti savo elgesį ir veiklą, susipažins su Olimpinių bei Paraolimpinių Žaidynių istorija, šalių partnerių kultūriniu , socialiniu gyvenimu, mokysis apie įvairius sportinius žaidimus ir išbandys juos praktiškai, taip pat ugdysis gebėjimą tolerantiškai bendrauti ir bendradarbiauti.
Šiuo metu projekto koordinatorė Utenos Krašuonos progimnazijoje Grita Morkienė (anglų k. vyresnioji mokytoja) organizuoja įvairias veiklas, kurios padeda pasiruošti pirmam partnerių susitikimui Prancūzijoje. Jau lapkričio 10 dieną mūsų progimnazijos delegacija, kurią sudaro 4 mokytojai ir 4 mokiniai išskrenda į Prancūzijos miestą Riomą, kuriame ir įvyks pirmasis visų šalių partnerių susitikimas.
Linkime daug kūrybinių minčių, idėjų bei gero skrydžio į Prancūziją!

Parengė Daiva Rimšienė

Atkurtos Lietuvos Šimtmečiui dedikuotoje rudens „Maisto banko“ akcijoje savanoriškai dirbo 23 Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai. Jie parduotuvėje „Lidl“ kvietė pirkėjus nupirkti ir paaukoti ilgai negendančio maisto nepasiturintiems žmonėms. Progimnazijos savanoriai paramą maistu rinko su VšĮ „Sveikatą į namus“ (direktorė Severina Jurgelėnienė).
Dėkoju Lukui Čepaičiui (5a), Ugniui Čepaičiui (5a), Emilijui Jakštui (5a), Armandui Bogorodskiui (5a), Justei Bernotaitei (5a), Gustei Galinytei (5a), Viktorijai Petruokaitei (5a), Astijai Balaišaitei (6a), Emilijai Kanapkaitei (6a), Gabijai Stasiūnaitei (6a), Živilei Kviklytei (6b), Eimantui Gruodžiui (7a), Šarūnui Gromavičiui (7a), Saimonui Balčiui (7a), Evelinai Vizbaraitei (7a), Medai Žibėnaitei (7a), Nikoletai Andriuškevičiūtei (7c), Rugilei Blažytei (7c), Ramintai Januškevičiūtei (7c), Sonatai Lamauskaitei (7c), Karolinai Maniušytei (7c), Erikai Kriščiūnaitei (8a), Juditai Pundziūtei (8a) už geranorišką, prasmingą ir vertą pagarbos darbą, kuris skaidrina vargingiau gyvenančių šeimų kasdienybę.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė

2018 m. spalio 25 d. mūsų mokykloje vyko Helovinas. Anksti ryte mokiniai visus pasitiko pasipuošę Helovino kostiumais. Pertraukų metu koridoriuose aidėjo baugoka muzika, bet tvyrojo gera nuotaika. Buvo atidarytas grimo kambarys, kuriame savanoriai grimavo mokinius. Ypač noriai ilgiausiose eilėse heloviniško makiažo laukė pradinukai. Buvo įrengta ir foto zona, kurioje moksleiviai galėjo įsiamžinti kartu su įdomiomis  šiurpokomis dekoracijomis. Vieni griebė moliūgus, kiti raganų kepures ir drąsiai stojo pozuoti fotografams.
Po pamokų vyko NVŠ būrelių „IT kūrybinės dirbtuvės“, „Kūrybos laboratorija“ ir „Menas kaip terapija“ veiklos. Mokiniai ruošėsi Helovino renginiui, grimavosi veidus, vilkosi originaliais kostiumais, iš moliūgų gamino žvakides, mobiliaisiais įrenginiais kūrė fotokoliažus, interaktyviame pasakojime ieškojo atsakymų apie šią šventę, žaidė heloviniškus žaidimus – rinko dėliones, sprendė kryžiažodžius. Pasirengus veiksmas persikėlė į mokyklos rūsį. Čia mokiniai sutiko daug įdomių personažų, buvo pasakojamos linksmai šiurpios istorijos, siūloma atlikti intriguojančias užduotis. Ekskursija po tamsoką mokyklos rūsį vaikams paliko neišdildomą įspūdį, persikūnijusiems personažams pavyko sukurti helovinišką atmosferą, dalyvius nustebinti ir užtikrinti gerą nuotaiką visai dienai. Po veiklų mokiniai reflektavo, dalinosi įspūdžiais.

Sintė Klaudija Tendzegolskytė

helovyn (1)
helovyn (10)
helovyn (2)
helovyn (3)
helovyn (4)
helovyn (5)
helovyn (6)
helovyn (7)
helovyn (8)
helovyn (9)
helovynas (1)
helovynas (10)
helovynas (11)
helovynas (12)
helovynas (13)
helovynas (14)
helovynas (15)
helovynas (16)
helovynas (17)
helovynas (18)
helovynas (2)
helovynas (3)
helovynas (4)
helovynas (5)
helovynas (6)
helovynas (7)
helovynas (8)
helovynas (9)
01/28 
start stop bwd fwd