„Vienas pasaulis – daug pasaulių“ yra skaitmeninis, kultūrinis ir edukacinis projektas, parengtas remiantis Jaunimo Olimpinių Žaidynių principais. Projekte dalyvauja net 206 pradinės mokyklos iš Buenos Airių, Argentinos ir po vieną mokyklą iš 206 šalių, kurios dalyvaus 2018 metų Jaunimo Olimpinėse Žaidynėse Buenos Airėse. Kiekvienos šalies mokykla gaus jai priskirtą mokyklą iš Buenos Airių ir vykdys bendras veiklas. Lietuvos Olimpinis komitetas atrinko būtent mūsų progimnaziją dalyvauti šiame projekte, kaip labiausiai atitinkančią programos kriterijus.
Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Zita Stankevičė. Projekto veiklose dalyvaus 6b klasės mokiniai ir jų auklėtoja bei IT mokytoja Jolanta Baronienė. Visos projekto veiklos bus vykdomos skaitmeninėje erdvėje, mokiniai su savo partneriais susirašinės elektroniniu paštu, taip pat bendraus gyvai Skype programos pagalba.
Projekto tikslas - pažinti šalis, dalyvaujančias jaunimo Olimpinėse žaidynėse 2018 metais, ištirti jų tapatybę, kultūrines ypatybes ir vertybes. Galutinis projekto produktas video žaidimas, apjungiantis visas 206 šalis.

01 (1)
01 (10)
01 (11)
01 (12)
01 (13)
01 (14)
01 (15)
01 (16)
01 (17)
01 (19)
01 (3)
01 (4)
01 (5)
01 (6)
01 (7)
01 (8)
01 (9)
01(18)
start stop bwd fwd

2018 m. kovo 26 d. 5 - 8 klasių mokiniai dalyvavo programos „Mokausi iš kino“ filme, kuriame nagrinėjamos vaikams ir jaunimui aktualios temos. Klasių vadovių – mokytojų Jolantos Baronienės ir Dalios Dindienės - iniciatyva filmo pagal R. J. Palacio romaną „Gerumo stebuklas“ aptarimą buvo sumanyta organizuoti per gimtosios kalbos pamokas. 5b ir 6b klasių mokiniai bei mokytoja Vijolė Budvytienė šią iniciatyvą išnaudojo kaip dar vieną galimybę, tinkančią sakytinės kalbos ugdymui, diskusijos metodo tobulinimui, teksto kūrimo, vaidybinio meno, improvizacinių gebėjimų, informacinių technologijų, dailės integracijai.

Krašuonos progimnazijos 8b klasės mokinio Astijaus Puodžiuko epistolinis rašinys „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku‘‘ pateko į geriausių šalies mokinių rašinių 12 –uką. Laišką Astijus rašo savo jaunajam sūnėnui, kad nepamirštų savo šaknų ir primena skaudžią savo senelių tremtinių gyvenimo istoriją. Mokinys kartu su lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pelėdiene kviečiamas į 47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso etapo apdovanojimą, kuris vyks gegužės 4 dieną LR Susisiekimo ministerijoje, Vilniuje.

2018 m. balandžio 18 d. Utenos daugiafunkciniame sporto centre vyko Utenos rajono mokyklų pradinių klasių mokinių šaškių varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti. Mūsų mokyklos šaškininkų komanda savo grupėje iškovojo garbingą antrąją vietą. Mokyklai atstovavo Elinga Bilaišytė 4c, Augustas Merkys 2a, Vakaris Zizirskas 3a ir Ramūnas Rinkevičius 4b.

Mokytoja R. Buičenkienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
start stop bwd fwd

2018 m. balandžio 12 d. Vyturių progimnazijoje vyko rajoninė 6 - 8 - ųjų klasių mokinių gimtosios kalbos olimpiada. Mūsų progimnazijai atstovavę 6b klasės mokinys Ernestas Petrėnas (mokytoja Vijolė Budvytienė) ir 8b klasės mokinė Elinga Inčirauskaitė (mokytoja Daiva Pelėdienė) užėmė II – ąsias vietas. Sveikiname prizininkus! Ateityje jiems linkime dar ne vieną sykį patirti pergalės džiaugsmą.

Lietuvių kalbos mokytoja Vijolė Budvytienė

2018 m. balandžio 12 d. 6c klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir IT pamokoje Utenos kraštotyros muziejuje, kurią vedė muziejaus darbuotoja B. Juknevičienė. Labai novatoriška ekspozicija „Utenos miesto istorija" atspindi, kaip Utenos miestas keitėsi ir augo nuo XV amžiaus iki šių dienų. Joje vaizdžiai jungiasi dvi miesto dalys – išorinė (pastatai, aikštės, kultūriniai paminklai) ir vidinė (miesto dvasia, renginiai, žmonės, jų gyvenimo būdas, užsiėmimai). Mokiniai galėjo liesti, tyrinėti jos elementus, ieškojo atsakymų į klausimus apie Utenos miestą, gyventojus, gatves, įžymias vietas. Labiausiai patiko interaktyvus išmanusis terminalas, prie kurio ne tik pasitikrino, bet ir pagilino žinias.

Dalia Dindienė ir Jolanta Baronienė

muziejus (1)
muziejus (10)
muziejus (11)
muziejus (12)
muziejus (13)
muziejus (2)
muziejus (3)
muziejus (4)
muziejus (5)
muziejus (6)
muziejus (7)
muziejus (8)
muziejus (9)
start stop bwd fwd

Mūsų progimnazijos bibliotekoje eksponuojami 6 – 7 klasių mokinių kūrybiniai darbai „Lietuvos partizanų bunkeriai“. Pirmaisiais okupacijos metais partizanai apsistodavo miško stovyklose ar pas ūkininkus. Vėliau pradėjo rengti gerai užmaskuotas slėptuves, pavyzdžiui: rūsyje, po krosnimi, tarp dviejų namo sienų, daržinėse, tvartuose, šuliniuose. Miškuose partizanai išsikasdavo didelius bunkerius, kuriuose būdavo gultai, stalas, ventiliacijos angos. Landos į slėptuvę būdavo išradingai užmaskuojamos ir atidaromos tik naktį. Tačiau gyvenimo sąlygos buvo labai sunkios, nes trūkdavo ne tik maisto, bet ir oro, tvyrojo drėgmės ir puvėsių tvaikas, pro lubas ir sienas sunkdavosi vanduo.
Ši paroda skiriama pietų Lietuvos partizanų srities vado, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos signataro, LLKS gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko - Vanago 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

partizanai (1)