„Vienas gražiausių visų kelionių momentų yra grįžimas namo: pažiūri šviežiomis akimis į savo šalį, į savo aplinką, džiaugiesi, kaip čia ramu, tylu, kokie čia juokingi skandalai, kokios, sakyčiau, menkos problemos“, - taip viename interviu kalbėjo garsus žurnalistas, režisierius, redaktorius ir, be abejonės, „užkietėjęs“ keliautojas Vytaras Radzevičius.
Lapkričio 20 d. mūsų progimnazijos mokytojai ir susitiko su šiuo labai įdomiu žmogumi Utenos švietimo centro organizuotame renginyje „Azija be sienų“. Ir pasakojo jis ne tik apie „Pagiežą“, „Lachūdrą“, „Geišą“... Ne tik apie samurajų kardus, žydinčias sakuras, moteris, po vandeniu renkančias perlus, sumo kovas... Ne tik apie Japoniją, Indiją, Kiniją, bet ir Australiją, Pietų Ameriką... Apie tautų kasdienybę, naujus bičiulius, kulinarinius sugebėjimus (vėdarus, šaltibarščius, silkę su svogūnais).
Beveik keturias valandas trukęs jaukus bendravimas, neretai pripildytas geros humoro dozės, skatina keliauti, žvelgti į kitas žmonių kultūras, istoriją. Kai klausaisi žmogaus, jau aplankiusio didelę dalį pasaulio, kyla klausimas: „O kaip yra Lietuvoje?“ Tačiau Vytaras Radzevičius ir šiandien nusiteikęs patriotiškai, nes savo šalies neiškeistų į jokį kitą kraštą, na, nebent labai trumpai norėtų pagyventi Australijoje.