Birželio 2 dieną Krašuonos progimnazijos laikraščio „Labas" jaunieji žurnalistai (vadovė Daiva Pelėdienė) ir Tapybos bei fotografijos būrelio nariai (vadovė Dalia Puodžiukienė) atvyko į Tauragnus - kūrybinę vasaros stovyklą.
Atvažiavome su mokykliniu autobusiuku ir apsigyvenome Krašuonos progimnazijos Tauragnų skyriaus bendrabutyje. Skaniai papietavę aplankėme Tauragnų krašto muziejų. Mus pasitiko muziejininkė Gražina Grašienė. Ji mums papasakojo apie žymius, iškilius krašto žmones: poetą Teofilį Tilvytį, Antaną Musteikį, žuvusį pasienyje už Lietuvos nepriklausomybę. Tai pat muziejaus galerijoje aplankėme Laimos Tubelytės- Kriukelienės parodą- „Aisčių pasaulis". Autorės paveiksluose atsispindi Lietuvos istorija, kultūra, tradicijos.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
01/10 
start stop bwd fwd


Po to aplankėme „Raganos buveinę", kurioje įkurtas Eugenijos Šimkūnaitės- biologijos mokslų daktarės, žiniuonės, vaistažolininkės, etnografės - muziejus. Nors ji gimė Krasnodaro krašte (Rusijoje), bet didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Tauragnuose. Ji nuo pat vaikystės padėdavo močiutei išrūšiuoti žoleles. Tai buvo pirmosios žolininkės pamokos. Nuo pat mažens vaistininkas tėvas dukrai patardavo nesimokyti mintinai, ko nesupranti. Eugenijos Šimkūnaitės knygose „Girios medeliai", „Ką tik žino ragana" arba „Gyvenimas be tablečių" gausu patarimų ir pamokymų apie augalų gydomąsias savybes. Taip pat Eugenija yra sukūrusi horoskopus mėnesiams pagal medžius.
Vėliau muziejininkė mums parodė „Gesės vyšnių sodą", kuriame auga apie šimtą vyšnių. Šis sodas simboliškai įprasmina Eugenijos gimimo dieną- Kovo 11 –ąją. Pačią idėją įkurti vyšnių sodą pasiūlė Danutė Kunčienė - Žolinčių akademijos prezidentė.
Taip pat išgirdome legendą apie Labės ežerą. Žiniuonė, sakė, jog šį ežerą reikia vadinti Lobės vardu (nuo žodžio lobis). Pasak legendos, čia nuskendo dvaras, o šuo saugojo jame esantį lobį. Vasaros vakarais šis lobis ir šuo išnyra į vandens paviršių. Reikia atspėti šuns vardą, kad gautum tą lobį, bet jeigu neatspėsi, tai išprotėsi.
Vakarop su jaunaisiais dalininkais ėmėmės kūrybinio darbo. Net vienuolika penktokų ir du septintokai, suradę jaukų kampelį, įvairiomis piešimo ir grafikos technikomis eskizavo augalus iš natūros, tapė peizažus, fotografavo vaizdingas Tauragnų apylinkes.
Vakare sugrįžę į bendrabutį žaidėme susipažinimo, bendravimo, kūrybingumą skatinančius, inscenizavimo žaidimus. Žaisti buvo įdomu ir linksma. Iššūkio, susikaupimo ir atkaklumo reikalavo užduotis „Rask ir brauk žodį. Pirmąją vietą užėmė Gerdos A., Gretos N., Karolinos J., komanda, antrąją užėmė Ema L. ir Aivaras Š., o trečiąją - Nojus B., Lilija S., Aistė M.
Galiausiai apie 12 val. nakties baigėme linksmą ir kūrybišką teksto kūrimo simboliais ir ženklais užduotį. Smagi ir turininga buvo kūrybinė vasaros stovykla Tauragnuose!

Parengė laikraščio „Labas" žurnalistė Ema Lukoševičiūtė


„Versmės" skyrius

TŪM II

Universalus mokymo(si) dizainas

Keturios gamtos stichijos

Paieška

Pamokų laikas

pamoku laikas pradines

Mokinių atostogos