Balandžio 16 – 18 dienomis aštuntų ir septintų klasių mokinių grupė su mokytojomis Jolanta Baroniene, Dalia Dindiene, Vanda Musteikiene ir Dalia Šipkiene vyko į trijų dienų kruizinę kelionę laivu Ryga - Stokholmas.
Latvijos sostinėje Rygoje, kuri dar vadinama Gintaro miestu, Šiaurės Paryžiumi, Langu į Vakarus, susipažinome su senamiesčiu, įspūdinga architektūra.
Kitą dieną keltu „Izabelė“ atplaukėme į Stokholmą - vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytų net ant 14 salų. Aplankėme Rotušę, kur vyksta Nobelio premijos įteikimai, Riterių bažnyčią, kur laidojami Švedijos karaliai, Karalių Rūmus.

stoholmas (1)
stoholmas (3)
stoholmas (4)
stoholmas (5)
stoholmas (6)
stoholmas (8)
stoholmas1 (1)
stoholmas1 (2)
stoholmas1 (3)
stoholmas1 (4)
stoholmas1 (5)
stoholmas1 (6)

Džiaugiamės, kad galėjome stebėti karališkosios sargybos pasikeitimą, raitosios kariuomenės pasirodymą. Apsilankėme 1990 metais atidarytame Vasa muziejuje. Laivas "Vasa" pastatytas 1627 metais Švedijos karo laivynui, karaliaus Gustavo II Adolfo užsakymu. Po dviejų metų statybų laivas, pirmą kartą išplaukęs į jūrą ir nuplaukęs tik 2 kilometrus nuo uosto, paskendo. Jūroje šis laivas pragulėjo 330 metų, o prieš keturis dešimtmečius buvo ištrauktas iš jos.
Vakare laivu išplaukėme į Latviją. Laive vyko pasirodymai, mokiniai noriai dalyvavo karaokė, šokių vakare, stebėjo muzikinę programą.
Grįždami namo aplankėme Rundalės rūmų ansamblį, vieną žymiausių baroko ir rokoko architektūros paminklų Latvijoje, pastatytą 1736 – 1740 m. (architektas Frančeskas Bartolomėjus Rastrelis).

Mokytoja V. Musteikienė