Balandžio 18 dieną su 2d klasės mokiniais lankėmės Utenos spaustuvėje. Ten vaikai susipažino su spaustuvės darbo specifika ir leidinių gamybos procesu. Sužinojome, koks naudojamas popierius, kokiais peiliais pjaustomas ir karpomas, kaip jis vėliau klijuojamas, lenkiamas, pakuojamas. Pamatėme spaudsdinimo mašinas, kurios atlieka daugybę funkcijų. Ypač vaikai susidomėjo labai dideliais popieriaus ritiniais, kurie sveria apie 400 kg. Išsiaiškino, kaip jie įkeliami į tiekimo mechanizmus, kiek vienetų laikraščių iš tokio rulono atspausdinama. Vaikai patys galėjo pabandyti įjungti popieriaus pjaustymo mašiną ir pjaustyti popierių (aišku, stebint darbuotojui). Apsilankymo spaustuvėje rezultatas puikus – susipažino su spaustuvininko profesija, sužinojo, kiek daug įvairiausių darbų reikia atlikti, kad skaitytojo rankas pasiektų spausdinami leidiniai.

Mokytoja Aldona Tartilienė