Kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į visuomenės ir valstybės gerovei itin svarbias antikorupcijos bei skaidrumo temas. Tarptautinę antikorupcijos dieną paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 m. Meridoje (Meksika) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti.
Mūsų progimnazijos mokiniai irgi paminėjo šią dieną. Būrelio „Gimtasis kraštas ir pilietis” nariai susipažino su korupcijos sąvoka, analizavo konkrečias situacijas, diskutavo, kodėl korupcija yra blogis. 7a klasės mokiniai stebėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos organizuotą renginį „Skaidrumo šventė” transliaciją nuotoliniu būdu.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė