2023 birželio 14 d. būrelio „Gimtasis kraštas ir pilietis” nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną Laisvės kovų muziejuje. Dalyviai prisijungė prie pilietinės akcijos „Tariame tremtinių vardus”, kurios metu skaitėme 1949 m. iš Utenos rajono ištremtų žmonių vardus ir pavardes, tremtinių šeimų narių istorijas, likimus. Pilietinės akcijos tikslas – prisiminti tuos, kurie prievarta buvo išvešti iš savo namų (per nepilną savaitę ištremta 17500 žmonių), prisiminti tuos, kurie Sibiro platybėse dirbo sunkiausius darbus, iškentė šaltį ir grįžo į gimtąją Lietuvą, prisiminti tuos, kurie amžiams atgulė svetimoje žemėje.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė