Birželio 2d. 8c ir 8d klasių mokiniai kartu su klasių auklėtoja Grita Morkiene prisijungė prie visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes '2023". Aštuntokai lankėsi Utenos A ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir „pasimatavo“ 8c klasės mokinio Naglio Matkevičiaus mamos, bibliografės Neringos Matkevičienės ir 8d klasės mokinės Žemynos Narkūnaitės mamos Dainoros Narkūnienės, Europe Direct centro vadovės „profesines klumpes“. Lankantis bibliotekos patalpose Naglio mama Neringa Matkevičienė mokiniams pristatė bibliotekos veiklą, supažindino su bibliografo profesija, darbo pobūdžiu, papasakojo, kokių kompetencijų bei išsilavinimo reikia, norint dirbti šį darbą. Europe Direct centro vadovė Dainora Narkūniene supažindino jaunimą su centro veikla, papasakojo apie savo profesiją bei darbą, pakvietė domėtis ES institucijomis, studijų, darbo ir karjeros galimybėmis ES šalyse. Mokiniai susipažino su savanore iš Prancūzijos Cannelle Brehier ir Europos solidarumo programa, pagal kurią ji atvyko į mūsų miestą. Paskui aštuntokai buvo pakviesti išbandyti protmūšį apie ES ir pasitikrinti žinias apie Utenos kraštą bei biblioteką žaidžiant interaktyvų žaidimą anglų kalba. Už puikiais žinias ir atliktas užduotis mokiniai buvo net apdovanoti. Šis aštuntokų „šuolis į mamyčių klumpes“ buvo labai įdomus, informatyvus, praplečiantis profesijų pasaulio pažinimo ribas.

014 (2)