Mūsų progimnazijos mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Jolantos Baronienės ir Dalios Puodžiukienės, Respublikiniame ArcGIS online skaitmeninių žemėlapių - pasakojimų konkurse “Mano žemėlapis Lietuvai” iškovojo 3-ąją vietą! 2019 m. kovo 21 dieną Vilniaus universitete vykusioje Respublikinėje konferencijoje „GIS švietimui 2019“, kurią organizavo hnit-baltic, mokytojos Jolanta ir Dalia pristatė integruotą kūrybinį keturių skaitmeninių žemėlapių pasakojimų projektą „Architektūros stiliai Lietuvoje“. Kūrybinga progimnazijos komanda buvo apdovanota padėkos raštais bei įspūdingomis dovanomis.
Projektą kūrė: Austėja Jučiūtė, Ieva Tumėnaitė, Neda Nevieraitė, Akvilė Ragaišytė (7b), Gabija Baniulytė, Bazilė Juknelė, Greta Juotkaitė, Mindaugas Čižauskas, Dominykas Gūra, Lukas Lazauskas, Arminas Pelėda, Kasparas Gylys, Vakaris Bartaševičius ir Dominykas Žvirblis (8a). Šio projekto misija: ieškoti, tyrinėti, sisteminti, redaguoti, kurti, dalintis, plėsti geografinį bei kultūrinį suvokimą. Integruotose dailės, istorijos, geografijos ir IT veiklose mokiniai susipažino su architektūros stiliais, tyrinėjo skirtingų stilių architektūros pastatus Lietuvoje, kas jiems būdinga, išsiaiškino, kada jie pastatyti, kas buvo fundatoriai, statytojai ir architektai. Rengdami žemėlapio pasakojimą, mokiniai vizualiai pamatė, kaip išsidėstę vieno ar kito stiliaus pastatai Lietuvos teritorijoje. Šis tiriamasis, menotyrinis darbas praplėtė mokinių žinias apie Gotikos, Renesanso, Baroko ir Klasicizmo stilių architektūrą Lietuvoje.

Projekto nuoroda>>>

gis (1)