Progimnazijos bibliotekoje parengta paroda, skirta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos pasirašymo 70-mečiui. Kviečiame susipažinti su Nepriklausomybės deklaracija, LLKS deklaracijos signatarais, paskaityti knygų apie partizanus, pasigėrėti mokinių sukurtais partizanų bunkeriais.

1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos kariuomenė peržengė Lietuvos Respublikos sieną. Prasidėjo 50 metų trukęs okupacijų laikotarpis. Lietuvių tauta priešinosi okupacijai, kūrėsi partizanų būriai. 1949 m. vasario mėn. Šiaulių apskr. (dabar – Radviliškio r.) Minaičių k. Stanislovo Mikniaus sodyboje įrengtame Prisikėlimo apygardos vado Leonardo Grigonio-Užpalio bunkeryje įvyko visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, suvienijęs ginkluotojo antisovietinio pasipriešinimo junginius į vieningą organizaciją – Lietuvos laisvės kovos sąjūdį (LLKS). Ši organizacija, vadovaujama partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto, parengė karinius-politinius dokumentus. Svarbiausias iš jų – 1949 m. vasario 16 d. Deklaracija, skelbianti, kad galutinis partizanų kovos tikslas - nepriklausomos Lietuvos parlamentinės respublikos atkūrimas.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė,
bibliotekininkė Laima Kubickienė