2018 m. gegužės 31 d. šeštokai, lydimi auklėtojų A. Vitėnienės ir D. Šipkienės buvo išvykę į Vilnių, aplankėme Genocido aukų muziejų. Genocido aukų muziejus įsteigtas 1992 m. Tai vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse, įkurtas tame pačiame pastate, kuriame nuo 1940 m. antrosios pusės iki pat 1991 m. rugpjūčio dirbo sovietinės represinės institucijos NKVD ir KGB. Čia mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ekspozicija, įrengta buvusioje mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje. Taip pat mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „ Vaikai tremtyje“. Čia jie sužinojo, kad 1941–1953 m. kartu su suaugusiaisiais į tremtį buvo išvežta apie 39 tūkst. vaikų. Užsiėmimo metu, žiūrėdami vaizdinę medžiagą ir užfiksuotus amžininkų prisiminimus šeštokai suprato tremtinių išgyvenimus ir pastangas išlikti tremties sąlygomis. Edukacinės veikos dalyviai apžiūrėjo tremtinių daiktus. O užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo užduotis . Teisingai atlikusi visas užduotis, prizą gavo 6a kl. mokinė Sintė Klaudija. Iš muziejaus patraukėme į Uno parką, įsikūrusį gražioje Vilniaus vietoje. Čia mokiniai turėjo galimybę išbandyti įvairaus sudėtingumo trasas. Grįždami namo užsukome į Europos geografinį centrą, kurį nustatė 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai, naudodamiesi moksliniu gravitacijos centrų metodu.

A. Vitėnienė ir D. Šipkienė

01 (1)