2018 m. gegužės 30 d. kūrybingų 5a, 5b, 6a ir 6c klasių mokinių grupė kartu su mokytojomis Jolita Šulskiene ir Dalia Puodžiukiene dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ kultūrinės - meninės krypties programos „Scenografijos paslaptys“ (Scenos dekoracijų kūrimas) veiklose. Edukacinės programos tikslas – supažindinti mokinius su scenografijos praktika ir atskleisti įdomiuosius teatro užkulisius. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su teatro dailininko-scenografo kūrybos ir darbo ypatumais: nuo eskizo iki galutinio rezultato. Kiekvienam mokiniui buvo suteikta unikali galimybė pačiam tapti kūrėju. Edukacinis užsiėmimas vyko gotikiniuose rūsiuose, kur yra įkurtos praktiniam darbui skirtos patalpos. Darbas vyko grupėmis: viena grupė kūrė scenografijos eskizą pasirinktomis priemonėmis (pastelė, akrilas, pieštukai, kt.), kita – projektavo scenovaizdžio maketą tam skirtoje miniscenoje, trečioji grupė kūrė personažų kostiumus ir jais rengė manekenus. Jaunieji kūrėjai pasirinko paauglio burtininko Hario Poterio ir jo geriausių draugų iš Hogvartso kerėjimo ir burtų mokyklos Ronio Vizlio bei Hermionos Įkyrėlės nuotykius, kovą prieš piktąjį burtininką Voldemortą. Mokinių grupės galėjo išbandyti visas tris veiklas, nes, pristatę savo sukurtą darbą, veiklomis keitėsi. Praktinės dalies metu sukurti objektai buvo sujungti į vieną sceną, išbandytos maketo apšvietimo galimybės, vyko aktyvi diskusija. Antroje edukacinio užsiėmimo dalyje mokiniai buvo pakviesti į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų apžiūrėti su teatro, muzikos ir kino istorija susijusių eksponatų, daug sužinojo apie surinktą, saugojamą ir kruopščiai puoselėjamą kultūros paveldą.

Projekto kuratorė Jolita Šulskienė

scenografija (1)