2018 m. gegužės 15 d. 5a ir 5b klasės mokiniai lankėsi patyrimų muziejuje po atviru dangumi „Vikingų kaime“. Atvykusius pasitiko senovinio kaimo šeimininkai. Visus dalyvius aprėdė senoviniais rūbais ir kartu su vaikais leidosi ieškoti senosios baltų praeities. Archainio maisto ruošos ir buities edukacijoje mokiniai susipažino su senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai, ruošė viduramžių puotą, kūreno virtuvės laužus, virė arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Senobinės baltų karybos užsiėmimo metu penktokai pasijuto „kario kailyje". Buvo supažindinti su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu, mokėsi įvairių taktinių manevrų. Vėliau buvo aplankytas valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas (2004 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą). Tai vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Susipažinę su vietovės istorija, stipriausi ir ištvermingiausi galėjo užlipti ant piliakalnių, grožėtis Pajautos slėniu, įspūdingu vaizdu į Neries vingius, pakrantes.

Dalia Dindienė ir Rasa Sakalauskienė

01 (1)