Gegužės 10,14 dienomis 6b klasės mokiniams (mokytoja Vijolė Budvytienė) organizuotos netradicinės gimtosios kalbos pamokos, skirtos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, kuriose dalyvavo Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Bronislava Juknevičienė bei mūsų progimnazijos bibliotekininkė Laimutė Kubickienė. Šeštokai išgirdo įdomius pasakojimus apie spaudos draudimo metus Lietuvoje – draudimo įforminimą, „graždankos“ įvedimą, knygnešystės fenomeną, pasirodžiusius lietuviškus leidinius... Ir muziejininkė, ir bibliotekininkė ypatingą dėmesį skyrė Utenos rajono ribose knygas platinusiems knygnešiams. Mokiniai dalyvavo ir viktorinoje, įsivertino savo žinias apie Lietuvai, jos raštijai, literatūrai nelengvą laikotarpį. Mokiniai turėjo galimybę pirmą kartą pabandyti rašyti su plunksna. Šeštokai neslėpė, jog tokių pamokų jie norėtų dažniau.

Lietuvių kalbos mokytoja Vijolė Budvytienė

spauda (1)