2017 m. gegužės 18 – 19 d. mūsų progimnazijos septintokai ir aštuntokai keliavo po šiaurinę Lenkiją. Po beveik 11 valandų kelionės atvykome į Malborką, arba kaip ją vadino vokiečiai, Marienburgą, kur aplankėme didžiausią Europoje plytinę viduramžių pilį. Pilies viduje apžiūrėjome gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus ir koridorius, koplyčią, Žiemos ir Vasaros menes ir kitas patalpas. Iš ten pasukome į vieną seniausių Lenkijos miestų Gdanską, kur žavėjomės nuostabiu senamiesčiu, miesto architektūra. Netoli Gdansko yra įsikūręs Šymbarkas, garsėjantis edukacijos centru. Mes jį aplankėme sekančią dieną. Čia matėme ir pačią didžiausią lentą, stalą, didžiausią pasaulyje fortepijoną ir daug kitų eksponatų. Na, o didžiausią įspūdį mokiniams paliko aukštyn kojomis pastatytas namas, kur visi daiktai, buities rakandai kabo viršum kojomis. Galiausiai atvykome į Mazūrijos regione netoli Kenštyno miestelio esantį Hitlerio įrengtą karinį „miestelį“, dar kitaip vadinamą Vilko guoliu. Jame išlikę apie 200 įvairios paskirties pastatų - barakų, bunkerių. Apžiūrėjome po nacių atsitraukimo susprogdintų štabo bunkerių griuvėsius.
Iš kelionės grįžome pilni nepakartojamų įspūdžių!

Mokytoja Audronė Tijūnėlienė

lenkija (1)