Mūsų progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, paskatinti dailės mokytojos ekspertės Dalios Puodžiukienės, per dailės pamokas kūrė meniškus žemėlapius ir aktyviai įsiliejo į jaunųjų kartografų gretas. Pačius originaliausius žemėlapius sukūrė: Deimantė Grašytė ir Karolina Kamarauskaitė (7a), Elinga Inčirauskaitė, Greta Naruševičiūtė ir Astijus Puodžiukas (7b), Saiva Gaidytė, Neringa Irena Sviklaitė, Miglė Talačkaitė ir Žyginta Tamulevičiūtė (8b). Jų darbai iškeliavo į tarptautinį Barbaros Petchnik vardo vaikų žemėlapio konkursą „Mano vieta šiandienos pasaulyje“, kurį Lietuvoje jau septintą kartą organizuoja Lietuvos Kartografų Draugija. B.Petchenik ilgą laiką dirbo su vaikams skirtais žemėlapiais. Jos vardo pasaulinį vaikų žemėlapio konkursą nuo 1993 m. pradėjo organizuoti Tarptautinė Kartografų Asociacija, kuri vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių. Kas antri metai organizuojamu konkursu siekiama lavinti vaikų supratimą apie kartografiją, geografiją, skatinti vaikus pažvelgti globaliau, skatinti kūrybiškumą. Vieni pagrindinių reikalavimų vertinant darbus - ar atpažįstamas pasaulio ar jo dalies atvaizdas, originali žemėlapio idėja ir puikus meninis atlikimas.
Linkime sėkmės mūsų progimnazijos jauniesiems dailininkams konkurse!

astijus_puodziukas_7b
deimante_grasyte_7a