Gruodžio 8d. 6b, 7a, 8a klasių mokiniai lankėsi viename moderniausių muziejų Lietuvoje – Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame Prezidentūros rūmų ansamblio teritorijoje. Pasitelkdami naujausias technologijas, kiekvienas gavęs planšetę – interaktyvųjį vedlį, ieškojo atsakymų į Lietuvos valstybės ir jos institucijų veiklą. Mokiniai keliavo po Lietuvą įvairiais istoriniais laikotarpiais, o naudodami „Google“ žemėlapį žymėjo pačias gražiausias Utenos miesto vietas. Kūrybinės užduotys, susietos su mokykloje einamomis istorijos, pilietiškumo pamokomis, įdomus mokymo(si) procesas, kitokia ugdymo(si) erdvė reikalavo dėmesio, susikaupimo, pastabumo, vertė mąstyti. Dirbdami grupėmis mokiniai lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Smagu tai, jog Prezidentūra – atvira, šiuolaikiška institucija, puoselėjanti moksleivių pilietiškumą, leidžianti naujai pažvelgti į valstybės veikimo principus.
Kitą dienos dalį moksleiviai praleido Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur taip pat vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu jie susipažino su teatro įkūrimo istorija, veikla, struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu. Edukacinės programos vadovė, cituodama Antuano de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ veikėjų žodžius, palietė svarbiausias žmogiškąsias vertybes, kurios turi būti svarbios kiekvienam iš mūsų. Įdomiausia buvo pažvelgti į scenos užkulisius, sudėtingą jos įrangą, spektaklio eigą, naudojamą butaforiją. Apžiūrėjo kostiumų sandėlius, repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves. Mokiniams labai patiko įsikūnyti į spektaklio herojų vaidmenis ir apsirengti sceninius kostiumus bei fektuotis špagomis. Užsiėmimo pabaigoje mėgavosi karštojo šokolado skoniu.
Vakare Katedros aikštėje grožėjosi įspūdinga Kalėdų eglute.

Vanda Musteikienė, Audronė Tijūnėlienė, Vijolė Budvytienė

01 (1)