Egzistencinę baimę perteikiantis norvegų menininko Edvardo Muncho paveikslas „Šauksmas“ tapo puikiu įkvėpimo šaltiniu mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokinių kūrybinėms interpretacijoms „Šauksmas šiandien“. Antras pagal garsumą pasaulio meno istorijoje kūrinys „Šauksmas“ vaizduoja žmogaus nerimą, todėl yra ypač aktualus dabar, pasauliui išgyvenant pandemijos ir neapibrėžtumo kupiną laikotarpį, stipriai rezonuoja su kiekvieno iš mūsų šiandienos išgyvenimais, patirtimi. Juk tai, kas vyksta aplinkui, neišvengiamai kelia nerimą. Be abejonės, galima sakyti, kad gyvename „ŠAUKSMO“ laikais… žinoma, su viltimi žvelgdami į ateinantį laiką.

„Šauksmas“ yra laikui nepavaldus kūrinys, šiuolaikinio žmogaus liūdesio ir melancholijos simbolis, mokiniams atvėręs plačias interpretavimo galimybes, nes su Edvardo Muncho „veikiančiuoju“ gali tapatintis bet kas. Ištrindamas bet kokius asmenybės bruožus iš savo paveikslo veikėjo, dailininkas leidžia jame, tarsi tuščiame kiaute, apsigyventi kiekvienam iš mūsų. Jo portretas – tarsi kūnas, tinkantis bet kuriai sielai… Puiku, kad jaunieji kūrėjai filosofiškai bei kritiškai pažvelgė į garsųjį paveikslą ir kurdami tapybos darbus įprasmino nūdienos šauksmo žinią, kuri kiekvienam yra svarbi, bet kitokia, savita.

Virtualią parodą parengė dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė

01_paulina_jackeviciute