Šiais metais gegužės 7 d. sukanka 120 metų, kai buvo atgauta lietuviška spauda. Net 40 metų drausta lietuvių kalba, lietuviškos mokyklos,  lietuviškos knygos. Dabar galime be jokių apribojimų skaityti lietuviškus leidinius, kalbėti gimtąja kalba. Lietuvos leidėjų asociacija jau 10 metų ta proga organizuoja akciją „Lietuva skaito“. Prie šios akcijos prisijungė ir 8a klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pelėdiene.

Bibliotekininkė Laima Kubickienė

2024 m. gegužės 7 d. 8a klasės mokiniai dalyvavo projekte „Šok į tėvų klumpes“. Mato Šumino mama Jolita Šuminienė pakvietė aštuntokus pasimatuoti pedagogo profesijos klumpes. 8a klasės auklėtoja Daiva Rimšienė bei mokytojo padėjėja Ramunė Aželienė nuėjo į Utenos „Saulės“ gimnaziją su 8a klase. Pasitikusi mokytoja palydėjo į savo darbo kabinetą. Mokiniai buvo įtraukti į žaidimą bei diskusiją. Po to aštuntokams buvo aprodytos gimnazijos patalpos. Rudenį vieniems mokiniams gimnazija taps antrais namais.
Mokiniai padėkojo mokytojai Jolitai Šuminienei padovanodami su anglų kalbos specialybe susijusią dovaną. Daug gražių padėkos žodžių „ačiū“ liko tarp gimnazijos sienų bei mokytojos Jolitos širdyje.

8a klasės auklėtoja Daiva Rimšienė

Balandžio 29 dieną su didžiule, pozityvia energija Utenos Saulės gimnazijoje paminėta tarptautinė Šokio diena. Renginyje „Šokam po Saule“ dalyvavo gausus būrys šokėjų iš miesto ugdymo įstaigų, kurie yra „užsikrėtę šokiu“. Mūsų progimnaziją atstovavo vyresniųjų klasių šokių grupės „STELLA“ šokėjos: Alkauskaitė Jorūnė 5b, Mašanauskaitė Marta 5b, Repečkaitė Austėja 5b, Stunžėnaitė Urtė 5b, Valiulytė Vilgailė 5b, Bilaišytė Saulė 5c, Kuliešaitė Elena 5c, Dičiūnaitė Ermina 7a, Gaižutytė Brigita 7a, Guzelytė Mėta 7a, Laučytė Beata 7a, Vingilitė Augustė 7a, Vitkevičiūtė Emilija 8a, Šeikutė Gabrielė 8c.

Vadovė Edita Kutkienė

2c klasės mokiniai ir mokytoja Alma Utenos A. Ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje susitiko su vaikų ir paauglių rašytoja Ilona Ežerinyte. Rašytoja pristatė naują knygą „Pepsė“. Tai jautri istorija, pasakojanti apie tuos, kurie gyvena šalia, bet vieną dieną tampa nebereikalingi. Vaikai greitai rado bendrą kalbą su rašytoja, nes knygutę visi buvo perskaitę klasėje. Rašytoja įdomiai pristatė knygoje aprašytus epizodus, net leido pasiklausyti „Pepsėje“ paminėtos operos „Užburtoji fleita“ arijos.
Pagrindinis knygos veikėjas Pepsė – tai mielas, guvus žiurkėnas, tikras pūkų kamuoliukas. Jį knygos iliustratorė liejo akvarele. Ne vienas vaikas prisiminė savo laikomą ar anksčiau turėtą meilų augintinį. Rašytoja pasiūlė visiems atvaizduoti savo gyvūnėlį skaidrioje akvarelės dėmėje. Gavosi puikūs akvareliniai kūrinėliai.

Gegužės 3 dieną 2d klasėje vyko šventinė pamoka, skirta Mamos dienai. Mokiniai nuo ryto su didžiausiu nekantrumu, džiaugsmu ir jauduliu laukė, kada ištars jautrius padėkos žodžius savo brangiausioms mamytėms. O į šventę susirinkusios mamos jų žodžių klausėsi su džiaugsmo ašaromis akyse ir akivaizdžiu pasididžiavimu. Pamokos metu mokiniai su mamomis atliko kūrybines užduotis, žaidė, spėliojo – taip stiprindami savo ryšius, kaupdami gražiausius prisiminimus ateičiai ir dar kartą vienas kitam primindami, kaip gera būti kartu, kokios svarbios yra tokios akimirkos. Mamyčių laukė ir vaikų paruoštas pasirodymas – jie šoko, dainavo, o taip pat ir apdovanojo pačių rankomis padarytomis dovanėlėmis bei stipriais, meilės kupinais apkabinimais. Šis renginys buvo puiki proga ne tik pasveikinti mamas, smagiai praleisti laiką kartu, bet ir garsiai pasakyti MYLIU.

Mokytoja Aldona Tartilienė

Balandžio 29 d. kartu su 2d klasės auklėtiniais lankėmės Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Stebėjome teatro „Teatriukas“ žaidimą-spektaklį „Vaikų kambarys“ pagal poetės, dramaturgės Violetos Palčinskaitės eiles. Profesionalūs aktoriai skaitė eiles, kartu su susirinkusiais vaikais rimavo, dainavo, šoko ir vaidino. Įspūdžiai puikūs.

Aldona Tartilienė

Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje - etnografinėje sodyboje vyko renginys, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir  knygos dienai paminėti. Jame dalyvavo Utenos miesto progimnazijų 6-7 klasių protmūšio varžytuvės.  Krašuonos progimnazijai atstovavo 6b klasės mokiniai: Laurinavičiūtė Salomėja, Pakulytė Martyna, Pinkevičius Domas, Šapoka Jokūbas, Valiulis Mykolas, Varnaitytė Viltė (mokytoja Daiva Pelėdienė). Mūsų progimnazijos komanda „Žodis“ parengė  meninį pristatymą. Po to atliko daug užduočių -  sudėliojo patarlę iš duotų žodžių, iššifravo ir įminė mįslę, išrinko iš skaitomo teksto aukštaičių tarmės žodžius,  sekė  tarmiškai sakmę, atsakė į klausimus, susijusius su spaudos draudimo laikotarpiu, knygnešyste.  Po pertraukėlės žemėlapyje ieškojo Utenos miesto rašytojų pavardėmis pavadintų gatvių, sudėliojo iš atskirų  posmų ar eilučių A. Miškinio eilėraštį ir galiausiai kiekvienas komandos narys pristatė savo vardo ir pavardės reikšmes.  Muziejaus direktorė Rimanta Gaidienė visiems įteikė Padėkos raštus ir pakvietė pasivaišinti.