2013 gamtos formos2013 m. kovo 20 d.,  pasitinkant PASAULINĘ ŽEMĖS dieną, progimnazijos dailės galerijoje atidaryta Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokinių fotografijos darbų paroda GAMTOS FORMOS.
Parodos kuratorė dailės mokytoja metodininkė Dalia Puodžiukienė parodos atidarymo metu padėkojo jauniesiems fotografams, kurie suteikė puikią progą iš naujo pavartyti nepaprasto grožio gamtos knygą.

7 c klasės mokinės Greta, Ignė, Augustė, Rugilė ir Neringa sukūrė literatūrines miniatiūras apie fotonuotraukose sustabdytas akimirkas ir pristatė visiems susirinkusiems.

- Fotografijos dėka galima kalbėti, pasakoti, atverti sielą, išreikšti tai, kam kartais gal net pritrūksta žodžių. Tolimi kraštai vieną dieną tampa artimi, nematyti žmonės – gerais pažįstamais, akimirka – amžinybe...- mintimis pasidalino Rugilė Nikštutė.
- Net savo nuostabiausiomis svajonėmis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą,– pristatydamas savo ir mokinių fotografijas kalbėjo menų mokytojas Danius Galiauskas.
Jaunuosius menininkus ir jų mokytoją Danių Galiauską sveikino Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, Utenos RPM centro direktorius Zenonas Alekna ir gimnazijos skyriaus vedėja Gražina Indriūnienė. Svečiai padėkojo parodos organizatoriams, džiaugėsi bendradarbiavimu, linkėjo kūrybinės sėkmės.
Gamtos parodą sušildė progimnazijos mokinių susidomėjimas „kaimynų" kūrybą, gera jaunųjų fotografų nuotaika ir Utenos RPM centro bardų Liudviko Gaidamovičiaus bei Justo Jokubausko gitaros skambesys ir dainos.

Dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė