2013 m. kovo 9 d. lietuvių kalbos mokytojos Vijolė Budvytienė, Aldona Kanapeckienė, sceninio būrelio mokiniai, šokio mokytoja Edita Kutkienė ir 3-4 klasių šokėjos bei pavaduotoja ugdymui Laima Telksnienė dalyvavo rajoniniame Tauragnų krašto muziejaus organizuotame renginyje ,,Nuslinkim Indrajas žemei", skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir dr. Eugenijos Šimkūnaitės gimtadieniui paminėti. Mūsų progimnazijos mokiniai Tauragnų krašto žmonėms, taip pat gausiam svečių būriui parodė literatūrinę - muzikinę kompoziciją ,,Mana Tėviškej" pagal Eugenijos Šimkūnaitės, Romualdo Šimkūno, Reginos Katinaitės – Lumpickienės kūrybą. Šių autorių kūrinių ištraukos skambėjo rytų aukštaičių tarme. Šventėje klausėmės mūsų progimnazijos Tauragnų skyriaus, Aukštakalnio, Rapolo Šaltenio progimnazijų moksleivių įtaigiai tarmiškai skaitomų tekstų.
Buvome svetingai sutikti ir išlydėti, išgirdome daug nuoširdžių padėkos žodžių. Dalyvavimas šiame renginyje labai svarbus, kadangi mūsų progimnazijos mokiniai buvo skatinami mylėti gimtąjį kraštą, branginti savo tarmę. Norėčiau padėkoti dailės mokytojai Daliai Puodžiukienei, mokiniams, padėjusiems įgyvendinti scenografijos sumanymą, taip pat - Albinui Svigariui už informacinių technologijų panaudojimą kompozicijoje ir vairuotojui Rimantui Šyviui.

Vijolė Budvytienė

tauragnai_tarmes (1)