Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  jau devintus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos - lapkričio 16 - osios paminėjimą Lietuvoje. Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos laivas. Visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir ugdymo įstaigos buvo kviečiamos statyti Tolerancijos laivus ir prisijungti prie siūlomos pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos laivas".

Laivas pasirinktas, nes kiekvieno žmogaus laivas yra „ kitoks“ ir jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu, mes sutinkame laivus, nepanašius į mūsų: kitokių spalvų, kitokios konstrukcijos, skirtingų dydžių, su skirtingomis burėmis. Kaip tada elgiamės: juos aplenkiame, šaliname iš savo kelio, nekreipiame jokio dėmesio, o gal pamojuojame iš tolo, ar užmezgame draugystę, o gal paleidžiame strėles?  Kai mes žiūrime į „kitokį“ nepalankiai, turime žinoti, kad mūsų laivas taip pat gali atrodyti  „kitoks“, išplaukęs į didžiuosius vandenis. Kaip tada jaučiamės savo laive?

Krašuonos pagrindinės mokyklos mokiniai, Utenos Tolerancijos ugdymo  centro dalyviai,  vadovaujami centro veiklą koordinuojančios mokytojos Dalios Dindienės ir mokytojos Jolitos Šulskienės, aktyviai ruošėsi Tolerancijos dienai. Jau šeštus metus iš eilės prisidedame prie šios pilietinės iniciatyvos. Vyresniųjų klasių mokiniai  per pamokas ir per klasės valandėles lankstė laivelius iš spalvoto popieriaus, užrašė savo mintis, palinkėjimus, dovanojo mokytojams ir vienas kitam. Pradinių klasių  mokiniai kartu su savo mokytojomis piešė laivus. Jie gavo užduotį nupiešti - ką, kokius žmones, pakviestų kartu keliauti savo laivu. O vėliau, aptariant piešinius, pasakojo, ko neimtų į savo laivą ir kodėl.

Akcijos dalyvių iniciatyvinė grupė Tarptautinę Tolerancijos dieną mokyklos fojė ištiesė tinklą, į kurį visi mokiniai galėjo įplukdyti  savo skirtingus, bet vienodai reikšmingus laivelius. Po pamokų akcijos dalyvių iniciatyvinė grupė dovanojo laivelius mokyklos ir miesto bendruomenei, sutiktiems gatvėje praeiviams, įstaigų darbuotojams. Akcijos dalyviai lankėsi savivaldybėje, švietimo, sporto ir turizmo skyriuje, kolegijoje, policijoje, muziejuje, banke, parduotuvėse, primindami, kad tolerancija labai svarbi mūsų visuomenėje.

Džiugu, kad mokiniai sutiko daug tolerantiškų žmonių, kurie džiaugėsi, šypsojosi, mielai pasidalino savo mintimis apie toleranciją ir pakantumą. Jauniems žmonėms svarbu siekti, kad gyventume tolerantiškoje visuomenėje. Pilietinė iniciatyva padėjo mums prisidėti prie šio gražaus tikslo.

Mokytojos Jolita Šulskienė ir Dalia Dindienė