Artėjant tarptautinei Tolerancijos  dienai  moksleivius pakvietėme nenusisukti nuo to, kuriam žemėje gyventi sunkiau. Tarptautinė Tolerancijos diena minima lapkričio 16 dieną. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmones, sergančiuosius ir turinčius problemų. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Lapkričio 8d.mokykloje vyko renginys „Pažink negalią“. Renginyje dalyvavo 6c, 7a, 8a klasių mokiniai ir jų auklėtojos A. Vitėnienė, V. Barkuvienė,V. Baranauskienė.

Pabendrauti su mokiniais mokytojų kvietimu atvyko Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė N. Gaivenienė, sąjungos darbuotoja R. Šinkūnienė ir narė Raisa Trašinova.   N. Gaivenienė mokiniams papasakojo apie sąjungos veiklą, žmonių negalios priežastis, problemas su kuriomis susiduria šie žmonės su negalia. Mokiniai nustebo, kad žmonės su negalia gali žaisti tenisą, krepšinį, šokti, dainuoti, net plaukti ir dalyvauti varžybose.

Raisai Trašimovai dar tik 27-eri.po avarijos, įvykusios prieš 7 metus, mergina nesiskiria su invalido vežimėliu. Ji labai nuoširdžiai papasakojo savo gyvenimo istoriją, kalbėjo apie to paties likimo ištiktų žmonių problemas, netgi patyčias, kurias tenka išgyventi.
Renginio pabaigoje mokiniams buvo pasiūlyta suvaidinti keletą situacijų, atlikti užduočių, padedančių įsijausti į žmonių su negalia būseną. Manome, kad po šio susitikimo mokiniai geriau supras šiuos žmones ir stengsis padėti jiems.
Visi mes esame skirtingi. Vieni savyje jaučiame nerimą, vienatvę, baimę, pyktį, kiti – šilumą, meilę... Nenusigręžkime nuo to, kuriam gyventi sunkiau... Apkabinkim jį...

Mokytojos Alma Vitėnienė, Vaida Barkuvienė

pazink_negalia