dsc_0339_01
dsc_0437_01
dsc_0439_01
dsc_0451
dsc_0456_01
dsc_0477
dsc_0485
dsc_0488
dsc_0496
dsc_0498
dsc_0504
dsc_0524
picture 252
01/13 
start stop bwd fwd

Šventė prasidėjo mokinių kūrybos darbų parodos „Jei manęs klaustų, kas yra Lietuva“ atidarymu mokyklos I-ojo aukšto foje. Parodos kuratorė dailės mokytoja metodininkė Dalia Puodžiukienė gausiai susirinkusius darbelių autorius, mokytojus ir parodos svečius kvietė pamąstyti: „Kokią Lietuvos istoriją parašys mūsų karta? Ar mums užteks dvasios stiprybės bei išminties apsaugoti savo Tėvynę nuo negandų? Ar mokėsime puoselėti ir išsaugoti lietuvišką kultūrą? Kuo mes būsime pasauliui įdomūs, jei ne savitumu?

 Į šiuos klausimus nėra vienareikšmių atsakymų. Manau, kad norėdami sukurti ateitį, kurioje galėtume rasti prieglobstį savo dvasiai, turime atsigręžti į praeitį. Įvertinti tai, ką mūsų protėviai savo vargu ir triūsu dėl mūsų kūrė. Kiek iškentė knygnešiai, partizanai, tremtiniai...  Kokie vieningi ir drąsūs buvo mūsų tėvai sudaužę baimės retežius, po Atgimimo Varpu susibūrę, vienybę suradę Sąjūdžio mitinguose, Baltijos kelyje ir Sausio tryliktąją. Visi jie, Laisvės šaukliai, įrodė sau ir pasauliui mažos tautos didelį siekį – laisvės siekį.Šiandien mums nebereikia kovoti, nes viskas jau iškovota. Tik  labai didele kaina....”. Mokytoja pasidžiaugė, kad  meilės Tėvynei “virusu” pavyko užkrėsti ir savo mokinius. “O šiandienos paroda tai tik dar vienas liudijimas, kad mes didžiuojamės, jog gyvename nuostabiame žemės lopinėlyje – Lietuvoje“. Parodoje eksponuojami mokinių sukurti tapybos, grafikos darbai, koliažai, teminės ir abstrakčios kompozicijos, persmelktos lietuviška dvasia. „Mokinių darbai paperka begaliniu nuoširdumu“ – pastebėjo dailės mokyklos mokytojas Danius Galiauskas. Jis gyrė mokinius už kūrybinius ieškojimus, originalias idėjas ir drąsiai naudojamas įvairias technikas. Dailės mokyklos direktorius Jonas Pleckevičius jaunimui palinkėjo niekada nepaklysti gyvenimo keliuose ir visada sugrįžti namo, neprarasti meilės gimtinei. „Juk paukštelis gimtinėje susisukęs mažytį lizdelį niekada jo nepamiršta, po žiemos ir ilgos kelionės iš svečių kraštų, visada grįžta namo....į savo lizdą“.

Parodos metu vyko ir mokinių kūrybos knygelės, skirtos atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 20 – mečiui, pristatymas. Knygelėje sugulė ketverių metų mokinių kūrybiniai ieškojimai – bandymas meniniu žodžiu ar vaizdiniu perteikti lietuvių tautos kelią į laisvę. „Savo eilėraščiuose ar piešiniuose moksleiviai tarsi klausia: „Kas yra Lietuva?“ Lietuva – tai sraunios upės, melsvieji ežerai, ošiantys miškai, piliakalniai, pilys, šventieji ąžuolai, kryžiai, koplytėlės, tai – Šv. Kazimiero žemė. Lietuva – tai viltis, meilė ir džiaugsmas gyventi Nepriklausomoje šalyje“ – kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pelėdienė. Jos paskatinti mokiniai kuria eilėraščius ir jau ketveri metai aktyviai dalyvauja rajoniniame pilietinių dainų ir poezijos festivalyje - konkurse „Volunge šauk ąžuole“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Šio festivalio laureatų eilėraščiai puikuojasi ką tik išleistoje knygelėje „Jei kas manęs klaustų, kas yra Lietuva“ . Knygelės pavadinimą padiktavo puikus šeštos klasės mokinio Gedimino Žiukelio eilėraštis.  Knygelės iniciatorės trys mokytojos: lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pelėdienė, informatikos mokytoja Jolanta Baronienė, dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė ir visas būrys šaunių mūsų mokyklos mokinių. Be kurių kūrybos, nebūtų ir knygelės... Energijos ir puikių idėjų nestokojančias mokytojas gyrė Utenos rajono tarybos narys Raimondas Kelevišius, o kūrybingus mokinukus apdovanojo saldžiomis dovanomis.

Parodos atidarymo ir knygelės pristatymo metu savo kūrybos eiles deklamavo septintokės  Karolina Augutytė ir Justė Kasperavičiūtė, saksofonu grojo šeštos klasės mokinys Mindaugas Katinas. Renginį vainikavo septintokės Kotrynos Meidutės puikiai atlikta, švelni ir dvasinga savos kūrybos daina „Balta aguona“. Jai pritarė smuikininkė Justina. Kotryna už šią dainą pilietinių dainų konkurse – festivalyje „Volunge šauk ąžuole“ šiais metais gavo aukščiausią įvertinimą – pirmąją vietą.

  Dalia Puodžiukienė


„Versmės" skyrius

TŪM II

Universalus mokymo(si) dizainas

Keturios gamtos stichijos

Paieška

Pamokų laikas

pamoku laikas pradines

Mokinių atostogos