Utenos Krašuonos pagrindinė mokykla viena iš 38 Lietuvos mokyklų pradedančių įgyvendinti beveik dviejų metų trukmės VšĮ LIONS QUEST LIETUVA projektą „Socialinis ir emocinis ugdymas mokykloje“.

Projekto tikslas - diegti mokyklose inovacinę nuoseklaus socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo metodiką LIONS QUEST. Tai pasaulyje pripažinta ir analogo Lietuvoje neturinti programa, skirta V-VII klasių mokiniams, apimanti visą mokyklos gyvenimą: pamokų organizavimą ir jų turinį, tėvų ir bendruomenės įtraukimą, mokymosi aplinkos kūrimą ir mokytojų profesinį tobulinimą.

2011-2012 mokslo metais pagal LIONS QUEST metodiką pradės mokytis 1850 Lietuvos penktų klasių mokinių. Mokykloms, nuosekliai dirbančioms pagal programą, bus išdalinta virš 10 000 egz. knygų, kurios skirtos mokytojams, tėvams ir vaikams. VI ir VII klasės galės taip pat jungtis į  programą pagal mokyklos poreikį. Nuosekli metodika pateikia nestandartinius socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo metodus, kurie padeda pasiekti puikių rezultatų mokymosi motyvacijos, patyčių prevencijos, palankių tarpusavio santykių kūrime, pilietiškumo ir kt. srityse.

LIONS QUEST programa pripažinta kaip pragrama MODELIS, tinka vaikų psichikos sveikatos gerinimui ir kaip SELECT programa, kurių metodika skatina susiformuoti ilgalaikius socialinius ir emocinius įgūdžius, bet ir skatina mokymosi motyvaciją.

Projekto įgyvendinimo metu mokyklos bendruomenei bus pravesti mokymai, kurių metu instruktoriai supažindins su socialinio ir emocinio ugdymo teorija. Mokykloje bus diegiama adaptuota Lietuvos mokykloms, viena pažangiausių, nuoseklaus socialinio ir emocinio ugdymo plėtojimo mokykloje, metodikų pasaulyje.

Projekto koordinatorė mokykloje socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė