Progimnazijoje lankėsi Utenos Jaunimo darbo centro Jaunimo užimtumo skyriaus specialistė Justina Araminaitė - Pelakauskė ir aštuntų klasių mokinius supažindino su centru bei jo teikiamomis paslaugomis, karjeros planavimo žingsniais. Darbuotoja su mokiniais kalbėjosi apie verslo kūrimo ypatumus, tikslo siekimo, kūrybiškumo, verslumo ugdymo(si) svarbą bei tikslingą laiko planavimą. Mokiniai savo žinias apie verslą, pasaulinius prekės ženklus bei jų įkūrėjus, novatoriškas verslo idėjas ir įvairias profesijas pasitikrino dalyvaudami „Protų mūšyje“.
Mokinių susitikimą su Jaunimo darbo centro specialiste organizavo socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė ir verslumo mokytoja Dalia Puodžiukienė.

01
02
03
04
05
1/5 
start stop bwd fwd

Progimnazijoje lankėsi ir su septintų klasių grupe susitiko Muitinės departamento darbuotojas Algis Cibulskas. Jis supažindino mokinius su muitininko profesija, papasakojo apie savo profesinį kelią, savanorystę, kovos menų patirtį bei atsakingą darbą.
Mokiniai buvo sužavėti muitinės pareigūno pademonstruotomis mokymo priemonėmis, kurias naudoja darbe pratybų metu.

Violeta Vaičiūnienė

01
02
03
04
05
1/5 
start stop bwd fwd

Utenos RPM centre lankėsi Krašuonos progimnazijos 7 klasės mokiniai, besidomintys virėjo, konditerio, automobilių mechaniko ir prekybininko specialybėmis.
Skanumynų mėgėjai konditerijos laboratorijoje kartu su profesijos mokytojomis Asta Jurkštiene ir Dana Žigiene kepė sausainius. Tiems, kam patinka prekiauti, technologijų pamokos vyko prekybos laboratorijoje, kurioje profesijos mokytoja Viktorija Šinkūnienė mokė krašuoniškius dirbti su kasos aparatais. Besidomintys technika buvo pakviesti į mechanikų dirbtuves. Ten, padedant profesijos mokytojui Edmundui Leišiui, ardė automobilio variklį. Anot mokinius lydėjusių mokytojų, praktinis darbas septintokams buvo įdomus ir naudingas. Ypač jiems patiko moderniose laboratorijose, apsirengus spec. drabužiais, atlikti užduotis.
Tikėtina, kad dalis mokinių, išbandę mėgiamą veiklą, ateityje pasirinks mokymo centrą, esantį gimtajame jų mieste – Utenoje.

Iš Utenos RPMC internetinio puslapio

2016 m. kovo 16 d. Utenos RPM centre lankėsi Krašuonos progimnazijos 7a klasės mokiniai, lydimi technologijų mokytojos metodininkės Vidos Mameniškienės. Mokiniai dalyvavo praktinėse pamokose. Merginos kartu su vyr. profesijos mokytoja Julija Buloviene gamino gulbės formos pyragaičius, o vaikinai su vyr. profesijos mokytoju Gintaru Trimoniu automobilių mechanikų laboratorijoje domėjosi automobilių sandara ir stebėjo praktinę būsimųjų mechanikų veiklą. Aptarti technologijų pamokų septintokai buvo pakviesti į kavinukę, kurioje vaišinosi kvepiančiais, ką tik merginų iškeptais skanėstais.
Anot mokinių, smagu buvo dalyvauti ne tik įdomioje, bet ir „skanioje“ pamokoje.

Iš Utenos regioninio profesinio mokymo centro internetinio puslapio naujienų

Lapkričio 23 d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Dainius Steiblys kartu su budinčios pamainos vadu Vidmantu Valaičiu dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo projekto „Kam to reikia“ Nacionalinės karjeros savaitės renginyje, kuris vyko Utenos Krašuonos progimnazijoje.
Jo metu penktos klasės moksleiviai buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, jai keliamais reikalavimais. Vaikams paaiškinta koks svarbus yra gelbėtojų profesionalumas, organizuotumas, drausmė, tinkamas psichologinis ir fizinis pasirengimas. Su moksleiviais buvo aptartos ir dažniausios gaisrų priežastys, patarta, kaip jų išvengti. Budinčios pamainos vadas V. Valaitis moksleiviams pasakojo apie kasdienį ugniagesio gelbėtojo darbą, apie tai, kokius darbus tenka atlikti gelbstint žmones nelaimių metu.
Smagiausia renginio akimirka vaikams buvo estafetė, kai jie galėjo užsidėti ugniagesio pošalmį, šalmą, pirštines, prijungti vandens švirkštą prie gaisrinės žarnos ir taip pasijusti tikrais gelbėtojais.

Iš Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos tinklalapio naujienų (2015-11-23)

01
02
03
1/3 
start stop bwd fwd