Utenos Krašuonos progimnazija septintus metus iš eilės dalyvavo emocinės paramos telefonu tarnybos „Vaikų linija" inicijuotoje ir visoje Lietuvoje organizuojamoje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, kuria siekiama parodyti, kad patyčioms Lietuvoje neturi likti vietos, kad skriaudėjai labai aiškiai pamatytų, jog yra daugybė žmonių, kurie nepalaiko kitų skaudinimo.
Progimnazijoje Veiksmo savaitė buvo skelbiama Mokinių tarybos inicijuota gėrio akcija "Nemokami apsikabinimai" (Free Hugs). Antrą dieną mokyklos ketvirtokai dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos atstovų Utenoje renginyje „Gimnazistai - ketvirtokams“. Trečios dienos pertraukų metu visi vaišinosi „Draugiška arbata“ „Tylos erdvėje“ bei žiūrėjo filmukus draugystės tema. Kiti fotografavosi prie savaitės renginiams sukurto plakato „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, draugystė be sienų!“ ir dalyvavo fotokonkurse. Ketvirtadienio pertraukos buvo skirtos žaidimams „Draugystės erdvėje“, kuriuos organizavo progimnazijos Mokinių tarybos nariai. Veiksmo savaitė užbaigta šokių studija „Just Dance“.
Iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ netapo tik žodžiais. Džiaugiamės mokinių ir visos progimnazijos bendruomenės aktyvumu, entuziazmu ir noru prisidėti kuriant saugesnę aplinką, draugiškesnius santykius. Tikimės iš kiekvieno, esančio šalia, tolerancijos, šypsenos, draugiškos pagalbos rankos.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė ir Mokinių tarybos nariai