kurybiskumasMūsų progimnazijos bendruomenė jau trečius metus aktyviai įsitraukia į projekto „Kūrybinės partnerystės" veiklas. Netradicinės, integruotos, kūrybiškos pamokos įvairiose (net ir nemokyklinėse) erdvėse progimnazijoje jau nėra naujiena. Mūsų mokinukai jau nenustemba, kuomet mokykloje susitinka meniškos išvaizdos, matytus iš televizijos ekrano, garsius menininkus. Aktyviai į projektą įsitraukę mokytojai taip pat jau sukaupė didžiulį bagažą kūrybiško mokymo(si) patirties. Galbūt todėl buvome pakvieti į Utenos regioninį „Kūrybinių partnerysčių" projekto renginį „Kūrybiškos pamokos – didesnės mokymo(si) galimybės", vykusį balandžio 23 dieną, Sudeikiuose. Jau trečius metus kuruojanti projektą mokytoja Jolita Šulskienė, pagal projektą vykusi į stažuotę Jungtinėje Karalystėje, dalinosi patirtimi, pasakojo apie „Kūrybinių partnerysčių" programos sėkmę projekto pradininkų šalyje. Gausiai susirinkusiems regiono mokyklų atstovams kūrybiškumą ugdančius metodus pristatė ir praktinį dizaino užsiėmimą „Gražu. Ar patogu?" vedė dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė ir mokytoja Jolita Šulskienė.

regiono_kp (1)
regiono_kp (10)
regiono_kp (11)
regiono_kp (12)
regiono_kp (13)
regiono_kp (14)
regiono_kp (15)
regiono_kp (2)
regiono_kp (3)
regiono_kp (4)
regiono_kp (5)
regiono_kp (6)
regiono_kp (8)
regiono_kp (9)

„Kūrybinių partnerysčių" projekto renginyje dalyvavo Utenos regiono – Visagino, Zarasų, Molėtų, Anykščių, Rokiškio rajonų mokyklų, švietimo sektoriaus atstovai. Visus susirinkusius pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas ir renginio sumanytoja, projekto kuratorė regione Dovilė Franckevičienė. Sudeikių lauko klasėje kūrybine patirtimi dalinosi ir netradicines veiklas pristatė įvairių sričių menininkai bei projekte dalyvaujantys mokytojai. Renginyje dalyvavo ir kūrėjai, praėjusiais metais dirbę mūsų progimnazijoje. Tai skautas, senovės baltų gyvensenos ir karybos puoselėtojas Martynas Švedas bei fizikas, keliautojas Simas Janulis. Muzikiniais akordais renginį paįvairino kūrėja Jurgita Žvinklytė. Mūsų progimnazijai atstovavo mokytojos Jolita, Dalia ir Larisa. Mokytojos renginio dalyvius įtraukė į originalias bei kūrybiškas komandines veiklas, kurių metu dalyviai atliko užduotį „Užsakovas ir interjero dizaineris", projektavo pasirinkto stiliaus svetainės interjerą ir kūrė „gyvus" baldus. Dalyvius pradžiugino įdomios bei kūrybiškos veiklos, nuoširdus bendravimas, Sudeikių gamtos grožis bei geras oras. Renginį vainikavo M. Švedo pučiamo rago garsai, pakvietę visus susiburti į ratą, kuriame kiekvienas dalyvis išsakė linkėjimus, dalijosi mintimis bei dienos įspūdžiais.

Dalia Puodžiukienė ir Jolita Šulskienė