kurybiskumasBalandžio 26 d. Krašuonos progimnazijoje vyko baigiamasis „Kūrybinių partnerysčių" projekto Pokyčių mokyklos programos baigiamasis renginys. Veiklos prasidėjo aktų salėje, kurioje susirinko visa projekto dalyvių grupė: mokiniai, mokytojai, mokyklos administracija, tėveliai ir kūrėjai. Renginio programoje - Pojūčių kelionė, Tylos kambario pristatymas ir Lobių paieškos žaidimas. Visi trys kuriantys praktikai pateikė savo kūrybos vaisius.

KP_finalas (1)
KP_finalas (10)
KP_finalas (11)
KP_finalas (12)
KP_finalas (13)
KP_finalas (2)
KP_finalas (3)
KP_finalas (4)
KP_finalas (5)
KP_finalas (6)
KP_finalas (7)
KP_finalas (8)
KP_finalas (9)

Renginį įspūdingai pradėjo Martynas. Dūdmaišio garsai iš karto užbūrė ir maloniai nuteikė. Svečius ir dalyvius sudomino mokytojos Jolantos Baronienės parengtas nuotraukų pristatymas ir IT inžinieriaus Albino Svigario sumontuoti filmukai. Visiems malonu buvo prisiminti projekto veiklų akimirkas.
Smagiai nusiteikę, suskirstyti į įvairaus amžiaus grupes, mokiniai leidosi į Pojūčių kelionę. Punktuose, išdėstytuose po visą mokyklą, dalyvių laukė ketvirtokai su užduotimis pagal pojūčius. Džiugu, kad patys mažiausieji projekto dalyviai puikiai valdė kelionės eigą ir savarankiškai dirbo su vyresniaisiais.
Pojūčių kelionės metu dalyvių grupės apsilankė ir Tylos kambaryje, kur turėjo laikytis priimtų taisyklių ir tyloje atlikti pateiktas užduotis. Vaikams labai patiko skoningai įrengtas jaukus Tylos kambarys su žaismingais „Pušku pušku" sėdmaišiais, o tylos žaidimai kambariui suteikė dar daugiau rimties ir šilumos.
Antroje renginio dalyje, vadovaujami septintokų, mokiniai leidosi į Lobių paieškos žaidimą. Dalyvių grupės pasklido po visą mokyklos teritoriją. Visiems rūpėjo kuo greičiau surasti lobį. Tikslui pasiekti punktuose buvo pateikta užuominos, reikėjo atsakyti į gamtamokslių dalykų klausimus, įdomumo suteikė ir naudojami navigacijos prietaisai.
Renginio pabaigoje mokiniai kartu su praktikais ir mokytojais reflektavo, užrašė savo įspūdžius, pasidalino patirtimi. Baigiamojoje dalyje kūrybos agentas Simas Janulis, kuriantys praktikai Povilas Plūkas ir Martynas Švedas džiaugėsi nuoširdžiu projekto komandos bendravimu ir bendradarbiavimu, už iniciatyvą ir palaikymą dėkojo administruojančiai projektą pavaduotojai Viktorijai Vilūnienei , kuruojančiai mokytojai Jolitai Šulskienei, progimnazijos direktoriui Rolandui Gruodinskui, visiems mokytojams ir vaikams už kūrybišką darbą įgyvendinant projektą.
Mokyklos direktorius dėkojo visai „Kūrybinių partnerysčių" projekto grupei už nuoširdų darbą ir kūrybiškumą, įteikė atminimo dovanėles kūrėjams, padėkas projekte dalyvavusiems mokytojams.
Mokiniai gi nenorėjo skirtis su savo praktikais. Pasikeitė atminimo dovanėlėmis ir sutarė dar susitikti vasaros pradžioje. Projekto veiklos baigėsi, bet kūrybos procesas ir pokyčiai, tikime, tęsiasi!
Visiems visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo nuoširdžiai dėkoju, nes kas gi mes būtume vienas be kito.
Atskirai dėkojame „Pušku pušku" (biuras Dariaus ir Girėno 99, Vilnius) už padovanotus sėdmaišius!

Projektą kuruojanti mokytoja Jolita Šulskienė