Beveik šimtas „Kūrybinių partnerysčių“ mokytojų ir kūrybos agentų spalio 11 – 12 dienomis dalyvavo Vilniuje vykusiame įvadiniame seminare, kuriame ruošėsi pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinamos „Pokyčių mokyklų“ programos planavimo etapui mokyklose.
Renginio metu pristatytas Kūrybiškos mokyklos raidos modelis ir „Pokyčių mokyklų“ programa, kuri į kūrybiško mokymosi ieškojimų bei atradimų procesą įtraukia jau ne tik moksleivių klases ar grupes, bet išsiplečia į visos mokyklos bendruomenę, paliesdama ir moksleivių tėvus.

Įvadiniame seminare pranešimus skaitė ir užsiėmimus vedė  „Kūrybinių partnerysčių“ projekto lietuviškoji komanda bei kūrybiško mokymosi ekspertai iš užsienio, tai - „Kūrybinių partnerysčių“ programą sukūrusios ir sėkmingai Jungtinėje Karalystėje įgyvendinusios  visuomeninės organizacijos „Kūrybiškumas, Kultūra ir Švietimas“ CCE („Creativity, Culture, Education“) direktorius Paul Collard bei CCE veiklos plėtros direktorė Diane Fisher-Naylor.

Seminare dalyvavo progimnazijos pavaduotoja ugdymui Viktorija Vilūnienė ir projektą kuruojanti mokytoja Jolita Šulskienė. Renginio metu  susipažinome su mūsų mokyklai paskirtu kūrybos agentu Simu Januliu http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=74&id=44, kuris artimiausiu metu atvyks į mokyklą, tyrinės progimnazijos poreikius, kartu su mokyklos bendruomene atliks kūrybiškos mokyklos veiklos analizę ir padės ruoštis planavimo etapui. „Kūrybinių partnerysčių“ kūrybos agentai yra atrankos būdu surinkti ir specialiai apmokyti įvairių kūrybos, meno ir švietimo profesionalai, užmezgantys bendradarbiavimą tarp mokyklų ir kuriančių praktikų.

Jolita Šulskienė