Gegužės 22 dieną progimnazijoje vyko atviras baigiamasis „Kūrybinių partnerysčių“ projekto renginys, skirtas mokyklos ir miesto bendruomenei. Specialiai projektui skirtoje erdvėje projekto dalyviai kartu kuriančiais praktikais Vitaliu Červiakovu ir Milda Laužikaite, kūrybos agente Jurgita Žvinklyte pristatė „Tyrinėjančios mokyklos“ kūrybines veiklas savo mokyklos ir kitų miesto mokyklų mokytojams ir mokiniams, tėveliams. Renginio metu buvo pademonstruotas dokumentinis filmas apie mokinių kūrybinę veiklą viso projekto metu. Mokiniai pristatė ir savo pačių sukurtą filmą apie ateivius. Ypač įdomu buvo stebėti su 8 mm kamera nufilmuotą videofilmą, galima buvo pasiklausyti garso takelio įrašų, ekrane nuolat keitėsi projekto akimirkų nuotraukos. Mokiniai išeksponavo ir menines fotografijas, savo pačių rankomis pagamintus „fotoaparatus“, piešinius ir kita. Svečiai galėjo stebėti ir grafiti technika dekoruotus suolus.

Projektą kuruojanti mokytoja Jolita Šulskienė pastebėjo, kad svarbus ne tik pasiektas rezultatas, o ir pats kūrybinis procesas, kuomet mokiniai turėjo galimybę kūrybiškai atsiskleisti, tobulinti socialinius bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką moksleiviai įgavo naujos vertingos patirties, susipažino su naujomis technologijomis ir išreiškė viltį, kad projekto idėjos bus plėtojamos toliau mokyklos bendruomenėje. Mokiniai gi nuoširdžiai dėkojo Vitaliui, Mildai ir Jurgitai ir apgailestavo tik dėl vieno dalyko - kad projektas jau baigėsi.

Atsisveikinome su viltimi dalyvauti projekto tęsinyje kaip „Pokyčių mokykla“ ir pradėtas veiklas tikimės tęsti rudenį.

Projektą kuruojanti  mokytoja Jolita Šulskienė