kurybiskumasBalandžio 13-15 dienomis Kūrybinių partnerysčių projekto grupė kartu su kūrybos agente Jurgita Žvinklyte, kuriančiais praktikais Vitaliu Červiakovu ir Milda Laužikaite, mokytojomis Jolita Šulskiene ir Audrone Tijūnėliene vyko į kūrybinę stovyklą į Tauragnus. Kuriančių praktikų tikslas buvo artimiau susipažinti su grupe, išsgryninti būsimas veiklas, kartu su mokiniais numatyti tinkamiausius tolesnio kūrybinio darbo būdus, suteikti vaikams kūrybiško mąstymo pagrindus.

kuryba11
kuryba11 1
kuryba11 2
kuryba11 3
kuryba11 4
kuryba11 5
kuryba11 6
tauragnai 01
tauragnai 02
tauragnai 03
tauragnai 04
tauragnai 05
tauragnai 07
tauragnai 08
tauragnai 09
tauragnai 10
tauragnai 11

6-ųjų klasių mokiniai dvi dienas praleido kūrybiškoje aplinkoje. Jau pirmojo susitikimo kūrybinės stovyklos Tauragnuose metu išryškėjo temos ir situacijos, ką ir kaip vaikai kuria. Pirmųjų veiklų metu projekto dalyviai pradėjo entuziastingai kurti filmą apie ateivius, tad išsirutuliojo idėja toliau kurti filmą mokykloje ir jos teritorijoje. Mokiniai kartu su praktikais fotografavo, įsiklausę į aplinkos garsus, kūrė filmui garso takelį. Ypač vaikams patiko fotografavimas naktį, kai teko piešti šviesomis. Atsirado patrauklios galimybės įvairiai ir kitaip pamatyti aplinką ir patį save, suvokti, koks vaidmuo kiekvienam labiausiai tinka ir sekasi.

Jau balandžio pabaigoje mokiniai su praktikais susitikinės specialiai projekto veikloms skirtoje erdvėje mokykloje. Šioje patalpoje neseniai būta etnografinio muziejaus. Dabar čia bus kuriama erdvė vaikams. Patalpos sienos yra stiklintos, todėl erdvė yra tarsi akvariumas. Taigi, bendruomenės nariai turės galimybę matyti kūrybos procesą. Taip pat bus išnaudojamos ir kitos mokyklos erdvės, nes mokykla turi daug tinkamų, įdomių kūrybai erdvių rūsyje. Kūrybai ir tyrinėjimams bus išnaudojama ir mokyklos teritorijos aplinka.

Jolita Šulskienė