Mūsų progimnazijos mokinės Auksė Antanavičiūtė, Gabrielė Bartašiūnaitė, Monika Černiauskaitė, Deimantė Trinkūnaitė (8a) ir Simona Vanagaitė (8b) tapo nacionalinio vaizduojamųjų menų projekto - konkurso Afrikos kultūrų pavasaris Lietuvoje "UBUNTU - aš esu, nes esi tu" laureatėmis. Šiam konkursui savo darbus pateikė per 1000 jaunųjų autorių iš daugiau nei 70 šalies mokyklų. Vertinimo komisija respublikinei parodai atrinko apie 200 darbų, tarp kurių puikuojasi net penki krašuoniškių kūriniai. Konkurso laureatės kartu su dailės mokytoja eksperte Dalia Puodžiukiene buvo pakviestos į finalinį projekto renginį: kūrybinių darbų konkurso parodos atidarymą, laureatų apdovanojimo šventę, edukacines ir kūrybines dirbtuves.

afrikietes
kolekciju_aptarimas
koncertas
madu_sou
sveikinimo_zodis

Kovo 29 d., sekmadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre karaliavo Afrika – visą dieną čia vyko Afrikos spalvoms, kasdienybei, problemoms ir stereotipų laužymui skirtas nacionalinio projekto „Ubuntu – aš esu, nes esi tu" baigiamasis renginys. Jis prasidėjo nuo sveikinimų, laureatų apdovanojimo ir įspūdingo afrikietiškų madų šou, kuriam rūbus sukūrė patys mokiniai iš kelių Lietuvos mokyklų. Vertinimo žodį tarė Eskedar Tilahun, Vilniuje gyvenanti etiopė, drabužių ir aksesuarų parduotuvės "Matihan" savininkė ir dizainerė. Po svečių pasveikinimo buvo atidaryta įspūdinga Lietuvos moksleivių vaizduojamųjų menų konkurso laureatų paroda. Paskui moksleiviai buvo įtraukti į edukacinių, kūrybines dirbtuvių veiklas: mokėsi mušti ritmą ir groti afrikietiškais būgnais „džambe", piešti ant kūno, šokti. Pietums ragavome marokietiškų patiekalų, kuriais vaišino restoranas „Maghrib". Šiek tiek atsipūtę, insektariume susipažinome su Afrikos vabzdžiais, vėliau buvo Suahili kalbos mokymasis. Ja kalba Kenijoje ir Tanzanijoje. Išmokome keletą žodžių ir afrikietiškų posakių, klausėmės dainų suahili kalba. Paskutinio užsiėmimo metu mokėmės dainuoti afrikietišką dainą su Skamp grupės nariu Viktoru Diawara. Mes buvome pritariančiosios ritmo grupės nariai. Šį, per valandą parengtą, numerį pristatėme visiems renginio uždarymo metu. Afrikos kultūrų pavasario Lietuvoje projektą užbaigė afrikietiškų būgnų ritmai bei Viktoro Diawaros koncertas. Namo grįžome su šypsenomis, praturtinę savo žinių bagažą apie Afriką ir jos kultūrą.

Dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė