Vasario 24 dieną 8b klasės pamokoje (mokytojos Grita Morkienė ir Daiva Rimšienė) lankėsi britas John Kirkham bei „Saulės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Alma Palskienė. Į pamoką buvo pakviesta 5b klasės mokinė Samanta Petrovaitė, kuri taisyklinga anglų kalba britišku akcentu trumpai papasakojo apie save, savo pomėgius, šeimą. Samanta 9 metus gyveno Jungtinėje Karalystėje, todėl jos tartis nesiskyrė nuo svečio brito.
Pirmas išbandymas mokiniams buvo teisingai užrašyti brito John Kirkham pavardę. Mokinė Saiva Gaidytė ją pasakė paraidžiui, teisingai ją užrašė ir gavo prizą. Mokinės Neringa - Irena Sviklaitė ir Saiva Gaidytė parengė skaidres, kuriose pristatė savo mokyklą.

Artėjant gražiausioms metų šventėms pats metas kurti šventinę nuotaiką ir puošti namus, todėl būrelio „Gimtasis kraštas“ nariai Utenos kraštotyros muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Namų šviesa Kalėdoms“. Direktorė Lilija Jovarienė išmokė mus, kaip turint viryklę, puodą ir šiek tiek ingredientų visiškai paprastu būdu galima savo namus pripildyti puikiai nuteikiančio kalėdinio aromato. Praktinio užsiėmimo metu susisukome medumi kvepiančią žvakę, pasigaminome Vakarinę žvaigždę. Kurdami kartu pajutome šventinę nuotaiką, patyrėme šiltų emocijų.

Istorijos mokytoja Dalia Dindienė

01 (1)
01 (2)
01 (3)
01 (4)
01 (5)
01 (6)
1/6 
start stop bwd fwd

Į mūsų progimnaziją atkeliavo fotografijų paroda „LDK pilys ir įtvirtinimai Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje“ (autorius Klaudijus Driskius). Fotografija yra viena iš svarbiausių istorijos liudininkų. Ji mums suteikia galimybę savomis akimis pamatyti didingus architektūros ir istorijos paminklus. Deja, tik pamatyti... Tik pažintos pilys gali mums tapti praeities liudytojais, praturtinti mus, praplėsti akiratį bei istorijos pažinimą. Todėl penktokams ir šeštokams vyko integruotos istorijos ir informacinių technologijų pamokos, kurių metu mokiniai pasiskirstę į grupeles rinko medžiagą apie pasirinktą pilį. Išsiaiškinę pilies istoriją, sukauptomis žiniomis pasidalino su klasės draugais.
Lapkričio 10 dieną mūsų mokykloje apsilankė Aukštakalnio progimnazijos mokiniai su mokytoja Roma Diktaraite, kurie dalyvavo užsiėmime. Mokiniai skanavo QR kodus, kuriuose slėpėsi informacija, mobiliuosiuose įrenginiuose ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus, pasirinktas pilis pristatė savo draugams. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai įsivertino, ką sužinojo, reflektavo. 

Jolanta Baronienė ir Dalia Dindienė

02 (1)
02 (10)
02 (11)
02 (12)
02 (13)
02 (14)
02 (15)
02 (16)
02 (17)
02 (18)
02 (19)
02 (2)
02 (20)
02 (21)
02 (22)
02 (3)
02 (4)
02 (5)
02 (6)
02 (7)
02 (8)
02 (9)
a
01/23 
start stop bwd fwd

Lapkričio 8 dieną 5b ir 8b klasių mokiniai dalyvavo mokomojoje – pažintinėje išvykoje į Vilnių. Valstybės pažinimo centre susipažino su prezidento institucija, Prezidentūros rūmų istorija, nepriklausomos Lietuvos vadovais ir jų pomėgiais. Interaktyvaus užsiėmimo metu, pasiskirstę grupelėmis, ieškojo atsakymų į pateiktas užduotis apie Lietuvos teritoriją, gyventojus, valstybės institucijas ir jų funkcijas. Atlikę užduotis mokiniai jas pristatė savo draugams. 
Penktokai aplankė Operos ir baleto teatrą, kur susipažino su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu, susipažino su teatro magijos pasauliu, scenos užkulisiuose apžiūrėjo spektakliuose naudojamą butaforiją, žvilgterėjo į kostiumų sandėlius, repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves. Kiekvienas galėjo įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį ir pasimatuoti kostiumą ar išbandyti savo jėgas fechtuojantis špagomis.
Energetikos ir technikos muziejuje aštuntokai susipažino su buvusia Vilniaus miesto elektrinės istorija, jos veikimo principais, pasigrožėjo senoviniais automobiliais bei motociklais, o ekskursijos pabaigoje teko ne tik išbandyti daug smagių eksponatų, bet ir prisiminti fizikinius dėsnius, pamatyti jų pritaikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Pažintinės - mokomosios ekskursijos metu lankomuose objektuose vyko interguotos istorijos, fizikos, informacinių technologijų, muzikos, dramos pamokos. Jose mokiniai ne tik klausėsi gidų pasakojimų, bet atsakinėjo į jų pateiktus klausimus, ieškojo atsakymų, samprotavo, diskutavo, atliko kūrybines užduotis, naudojosi išmaniaisiais įrenginiais, lavino klausymo ir klausymosi, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Jolanta Baronienė ir Dalia Dindienė

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
01/18 
start stop bwd fwd

 

Šiuolaikinėje mokykloje nuolat ieškoma būdų savarankiškos, kūrybiškos asmenybės ugdymui. Mokytojai ugdymo procese kūrybiškai panaudoja mokyklos erdves, IT technologijas. Spalio 25 dieną mokytoja Daiva Rimšienė mokyklos bibliotekoje vedė integruotą anglų kalbos pamoką 8b klasės mokiniams. Netradicinė aplinka, kūrybiški darbo metodai padėjo mokiniams labiau pažinti save, atrasti naujų gebėjimų, plėsti akiratį, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Pamoka mokiniams paliko gerą įspūdį. Netradiciniai darbo metodai, bibliotekos aplinka padėjo mokiniams suteikė motyvacijos semtis žinių ir jomis dalintis su kitais.

Parengė anglų kalbos mokytoja Daiva Rimšienė

Gegužės 17 d. Utenos Krašuonos progimnazijos 4 b klasės mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje ,,Utenos miesto istorija“ Utenos kraštotyros muziejuje. Išklausę įdomių legendų ir istorijų apie Utenos kilmę, skaitydami informaciją muziejaus ekspozicijose, tyrinėdami jos elementus (nuotraukas ir įvairių laikotarpių laiko juostas, planus), atlikę mokytojos parengtas užduotis, jie susipažino su Utenos krašto istorija, įvykiais, kurie turėjo didžiausią įtaką miesto kaitai, rado atsakymus į klausimus apie įvairius Utenos istorijos momentus, įdomius faktus apie mūsų miestą.

Inga Janaščienė

Balandžio 18d. progimnazijose lankėsi ir verslumo pamokos aštuntų klasių mokiniams vedė Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Virginija Jaruševičiūtė. Viešnia mokinius supažindino su situacija darbo rinkoje, suteikė informaciją apie profesinės karjeros ir jaunimo įsidarbinimo galimybes, verslo kūrimo ypatumus, tikslo siekimo, kūrybiškumo bei verslumo ugdymo(si) svarbą bei tikslingą laiko planavimą. Taip pat supažindino su Jaunimo darbo centro paslaugomis. Savo žinias apie verslą, pasaulinius prekės ženklus bei jų įkūrėjus, novatoriškas verslo idėjas ir įvairias profesijas moksleiviai pasitikrino, dalyvaudami protų mūšyje. Aktyviausiems protų mūšio dalyviams buvo įteikti prizai. Mokinių susitikimą su darbo biržos atstove organizavo ugdymo karjerai koordinatorė Violeta Vaičiūnienė ir verslumo mokytoja Dalia Puodžiukienė.

Verslumo mokytoja

01
02
03
04
05
06
07
1/7 
start stop bwd fwd

Kai po žiemos miego bunda gamta, ateina pati gražiausia ir prasmingiausia šventė – Velykos. Turtingos jos įvairių papročių. Vienas iš jų – margučių marginimas.

Kovo 16 dieną mūsų progimnazijos „Tapybos“ (vadovė Dalia Puodžiukienė) ir „Jaunųjų žurnalistų“ (vadovė Daiva Pelėdienė) būrelių mokiniai dalyvavo edukacinėje margučių marginimo vašku pamokoje. Apie Velykų papročius ir margučių marginimą vašku papasakojo tautodailininkė Odeta Bražėnienė. Mokiniai sužinojo, kad tai viena seniausių, iš kartos į kartą perduodamų margučių marginimo tradicijų. Mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę išmokti marginti kiaušinius vašku ir maloniai pabendrauti.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pelėdienė

01
02
03
04 (1)
05
06
07
09
1/8 
start stop bwd fwd

Kovo 17 dieną 6b ir 7b klasių mokiniai lavino anglų kalbos kalbėjimo bei klausymo įgūdžius, nes pamokose lankėsi Utenos vyrų krepšinio komandos „Juventus“ žaidėjas Chavaughn Lewis bei jį atlydėjusi Lisa Johnson. Moksleiviai domėjosi viskuo - Amerikos bei Lietuvos skirtumais, panašumais, problemomis. Norėjo žinoti, su kokiais iššūkiais susidūrė krepšininkas. Mokytoja Daiva Rimšienė C.Lewisuždavę keletą klausimų apie komandą. Mokiniai žiūrėjo trumpą filmuką apie žaidėją. Mokiniai džiaugėsi, kad krepšininkas buvo pripažinimas geriausiu tos savaitės žaidėju.  Chay Lewis patarė mokiniams turėti svajonių ir jų siekti, tikėtis iš savęs daug, tačiau nepamiršti, kad jie negali savęs lyginti su savo šešėliu. Netradicinė pamoka patiko mokiniams ir joje dalyvavusioms mokytojoms Gritai Morkienei bei Zitai Stankevičei. Krepšininkas C. Lewis pasidžiaugė, kad šios mokyklos mokiniai yra labai šilti ir nuoširdžiai bendrauja, išsiskiria savo anglų kalbos žiniomis. 

Parengė anglų kalbos mokytoja Daiva Rimšienė