Teigiamas dėmesys svarbus vaiko raidai. Gavęs dėmesio vaikas labiau pasitiki savimi, stiprėja savęs vertinimas. Vaikams patinka tėvų skiriamas dėmesys ir daugelis padarys viską, kad tik jo gautų iš Jūsų. Vieni vaikai dėmesio neprašo akivaizdžiais būdais, nors jiems ir reikia, kiti – sulaukia tėvų dėmesio tik padarę ką nors blogo. Tokiu atveju netinkamas vaiko elgesys tik stiprės.

Dėmesį galite rodyti įvairiais būdais:
• Paklauskite, ką vaikas veikia, kas jam nutiko
• Išklausykite atsakymą ir į jį reaguokite
• Paklauskite, ką vaikas norėtų veikti kartu su Jumis. Jeigu vaiko pasiūlyta idėja tinka, kartu ją įgyvendinkite, jei netinka - kitą idėją pasiūlykite patys. Tarkitės kartu
Kiekvieną dieną vaikai ką nors daro, už ką galima juos pagirti. Prisiminkite, kad niekada nebus per daug pagyrimų. Mokėkite teisingai pagirti vaiką:
• Girkite tuoj po to, kai vaikas pasielgė tinkamai, kad suprastų, už ką yra giriamas
• Pagirkite, kai vaikas pasielgė taip, kaip buvo prašomas
• Būkite nuoširdūs ir visuomet sakykite, ką galvojate
Poveikį už tinkamą elgesį gali turėti pagyrimas, atlygis. Yra tėvų, kurie už gerą elgesį atlygina vaikams ne tik pagyrimu, bet ir atlygiu (pinigais, saldumynais). Būkite atsargūs, vaikai gali tapti priklausomi nuo dovanų. Atlygis gali būti ne vien tik materialus. Vaikui smagu būti apkabintam ir padrąsintam, kartu su tėveliais leidžiant laiką, skaitant knygeles, žaidžiant stalo žaidimus, keliaujant drauge ar užsiimant veikla, kurią mėgsta Jūsų vaikas.

Parengė psichologė
Daiva Šarkiūnienė