2014 m. vasario 24 d. po pamokų Krašuonos progimnazijoje šurmuliavo sausio 28 d. prasidėjusio projekto „Beyond limits" tautų mugė. Mugės dalyviai buvo mūsų mokykloje įvairias veiklas vykdantys stažuotojai iš penkių skirtingų šalių: Bensu Okutur (Turkija), Olivia Huang (Kinija), Nadia Ayu Bhakti (Indonezija), Daniel Krause Martins (Brazilija) ir Gaurav Kumar Aryan (Indija). Sveikinimo žodžiu mugės atidarymą pradėjo progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas. Anglų k. mokytoja Daiva Rimšienė lietuviškas mintis išvertė į visiems svečiams suprantamą anglų kalbą. Direktorius pasidžiaugė, kad šis projektas naudingas ne tik stažuotojams, bet ir mokiniams.

pasaulio_popiete_00
popiete_2014_02 (1)
popiete_2014_02 (10)
popiete_2014_02 (11)
popiete_2014_02 (12)
popiete_2014_02 (13)
popiete_2014_02 (14)
popiete_2014_02 (15)
popiete_2014_02 (16)
popiete_2014_02 (17)
popiete_2014_02 (18)
popiete_2014_02 (2)
popiete_2014_02 (3)
popiete_2014_02 (4)
popiete_2014_02 (5)
popiete_2014_02 (6)
popiete_2014_02 (7)
popiete_2014_02 (8)
popiete_2014_02 (9)

Mugės tikslas - pristatyti savo šalį, jos kultūrą ir lietuvišką virtuvę. Mokytojos Editos Kutkienės paruošti mokiniai pašoko keletą lietuvių liaudies šokių. Mugės dalyviai pažiūrėjo trumpą filmuką apie Lietuvą. Na, o progimnazijos 7 - 8 klasių mokiniai ir mokytojai kvietė pasivaišinti jų pačių ar jų šeimos narių paruoštais tradiciniais valgiais.
Svečiai užsieniečiai pristatė savo šalis pasakojimais, šokiais, trumpais filmukais. Mugės dalyviai labai stengėsi teisingai pašokti temperamentingą indišką šokį, kurį pristatė Gaurav Kumar Aryan. Stažuotoja Bensu mokė turkiško šokio žingsnių ir derinių. Buvo smagu žiūrėti, kaip drąsiai mokiniai ir prie jų prisijungusi anglų k. mokytoja Zita Stankevičė atkartojo turkės rodomo šokio judesius. Stažuotoja Olivia mugės dalyvius kvietė šokti nuotaikingą šiuolaikišką kinų šokį. Visi bandė atkartoti ir grakščiosios taivanietės šokio judesius.
Mugė tęsėsi prie vaišių stalų: lietuviško ir jungtinio braziliško, turkiško, kinietiško, indiško ir indonezietiško. Visi norėjo paragauti egzotiškų šalių virtuvių patiekalų, kuriuos paruošė ir pagamino patys stažuotojai. Svečiai gyrė ir lietuviškos virtuvės patiekalus ir gėrimus.
Na, o fotografuotis su svečiais iš egzotiškų šalių norėjo visi. Ir ne tik fotografuotis, bet kalbinti, klausti ar tiesiog susidraugauti. Progimnazijos direktorius kiekvienam svečiui įteikė atminimo suvenyrus – tušinukus su progimnazijos atributika, o mokytoja D. Rimšienė padovanojo po ženkliuką su Utenos herbu.
Žodžiais neįmanoma išreikšti jausmų, kuriuos patyrė kiekvienas projekte dalyvaujantis žmogus. Projektą primins nuotraukos, susitikimai, vykdytos įvairios veiklos. Ateityje prisiminimai apie pažintus žmones ir šalis gali virsti kelionėmis į tolimus ir nežinomus kraštus. Jau pats projekto pavadinimas „Už ribų" („Beyond limits") skatina žengti žingsnį ten, kur dar nebuvai, o norisi pabūti, pamatyti, susipažinti.
Ar stažuotojai norėtų grįžti į Lietuvą? Apie tai bus kitame straipsnyje apie projektą.

Parengė anglų k.mokytoja Daiva Rimšienė