Balandžio 29 - 30 d. Utenos rajono mokyklų mokytojai vyko į edukacinę kelionę „Lietuviškasis paveldas Baltarusijoje kultūrinės raiškos ugdymo kontekste". Idėja aplankyti kaimyninę šalį kilo rusų kalbos mokytojų metodinei grupei. Bendradarbiaujant su kitomis mokyklomis, prie išvykos prisijungė Krašuonos progimnazijos, Aukštakalnio progimnazijos, Rapolo Šaltenio progimnazijos, Dauniškio gimnazijos, Užpalių gimnazijos, Sudeikių, Daugailių,Vyžuonų pagrindinių mokyklų mokytojai.

Nuotraukas iš kelionės rasite čia>>>

Dviejų dienų išvykos programa buvo intensyvi ir gerai apgalvota. Pirmąją kelionės dieną Baltarusijoje aplankėme senąsias Lietuvos pilis. Trumpam sustoję Lydoje, žvalgėmės po miestą, aplankėme buvusį vienuolių pijorų vienuolyną, barokinę Kryžiaus išaukštinimo bažnyčią, didžiojo kunigaikščio Gedimino pilį. Naugarduke ekskursijos po miestą metu pasižvalgėme po miestą, žavėjomės Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia, įspūdį paliko Adomo Mickevičiaus namas – memorialinis muziejus, paminklai A.Mickevičiui, pilies griuvėsiai. Atvykę į Myrą, susipažinome su kadaise Radvilų šeimai priklausiusia Myro pilimi, įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Aplankėme paskutinių pilies savininkų kunigaikščių Sviatopolkų – Mirskių cerkvę – kapavietę, apžiūrėjome Šv. Nikolajaus bažnyčią, Šv. Trejybės cerkvę. Nesvyžiuje aplankėme pirmąją barokinę Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje jėzuitų bažnyčią, jos požemiuose įkurtą kunigaikščių Radvilų šeimos mauzoliejų. Praeidami taku tarp tvenkinių, patekome į restauruojamą Nesvyžiaus rūmų – pilies ansamblį, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, lankėme pilyje veikiantį muziejų, šalia pilies išlikusį parką, Slucko vartus, apžiūrėjome miesto Rotušę, lankėmės Nesvyžiaus 1-oje vidurinėje mokykloje, kur buvome šiltai ir svetingai priimti. Mokyklos direktorė įdomiai pristatė savo mokyklą, domėjosi Lietuvos švietimo sistema. Vakare atvykome į Minską.
Antroji diena prasidėjo apžvalgine ekskursija po Minską: vykome prie Nacionalinės bibliotekos – aukščiausio pastato Minske, nuo kurio stogo grožėjomės miesto panorama, pasivaikščiodami Nepriklausomybės aikšte aplankėme Raudonąją bažnyčią, apžiūrėjome Vyriausybės rūmus, valstybinio ir pedagoginio universiteto rūmus. Po to vykome į senamiestį. Čia mūsų laukė pažintis su Ašarų sala, Aukštutiniu miestu - Šv.Dvasios cerkve, Šv. Mergelės Marijos bažnyčia. Apžiūrėjome buvusių vienuolynų rūmus, atstatytą klasicistinę miesto Rotušę. Turėjome progos pasijausti ir milijonieriais, laisvo laiko metu smagiai išleidome tūkstančius baltarusiškų rublių. Pakeliui į namus aplankėme Krėvos pilies griuvėsius. Smagiai pailsėję, pasisėmę žinių, praplėtę akiratį, vakare grįžome į Lietuvą.
Kelionė buvo netolima, atrodytų, paprasta, bet tikrai neprasta. Dėkojame Utenos Švietimo centrui, direktorei Vitalijai Bujanauskienei, Ritai Diominienei ir tikimės ateityje dar pakeliauti.

Rusų k. mokytojų metoginės grupės pirmininkė, Utenos Krašuonos progimnazijos mokytoja Jolita Šulskienė