2019 m. lapkričio 21 d. lietuvių kalbos mokytoja Vijolė Budvytienė, matematikos mokytoja Vanda Musteikienė, progimnazijos bibliotekininkė Laimutė Kubickienė 6b klasėje vedė integruotą gimtosios kalbos, matematikos, IT pamoką „Antanas Baranauskas – rašytojas ir matematikas“. Mokiniai susipažino su svarbiausiais rašytojo biografijos faktais, sukurtu moraliniu kodeksu, skaitė ištrauką iš reikšmingiausio poeto kūrinio „Anykščių šilelis“, rinko kalbinės raiškos priemones. Laimutė Kubickienė mokiniams pateikė labai įdomią informaciją apie „Anykščių šilelio“ leidimus, vertimus į kitas pasaulio kalbas. Matematikos mokytoja kalbėjo apie matematinius tyrinėjimus. Šeštokai, susipažinę su jais, remdamiesi Antano Baranausko skaičiavimais, kėlė skaičius kvadratu. Taikydami Eratosteno rėtį, sudarinėjo pirminių skaičių lentelę. Pamokos pabaigoje, naudodami planšetes („Socrative“ programėlę), atliko įsivertinimo testą.

Vijolė Budvytienė, Vanda Musteikienė

baranauskas (1)