2019 m. lapkričio 19 d. Utenos Laisvės kovų muziejuje vyko dvejus metus trukusio projekto „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ baigiamasis renginys. Jo metu buvo pristatytas pats svarbiausias veiklos rezultatas – sąsiuvinis „Laiškai laisvės kovotojams“. Projekte dalyvavo ir laiškus partizanams rašė 8b klasės mokiniai Ernestas Petrėnas ir Darius Zagrebaitis. Laišką laisvės kovotojui Vincui Kauliniui - Miškiniui rašė Ernestas, o Jonui Žemaičiui – Vytautui – Darius. Renginio metu mokiniai buvo apdovanoti dar spaustuvės dažais kvepiančiu leidiniu. Iš tiesų šie kūrybingi, pilietiški mokiniai, dalyvaudami šiame projekte, ne tik prisilietė prie skaudžios mūsų Tėvynės praeities, bet atidavė Tėvynei tai, ką privalo atiduoti – pagarbą kovojusiems, žuvusiems už Lietuvos laisvę...

Vijolė Budvytienė

TEVYNEI (1)