Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kasmet tradiciškai mūsų progimnazijos mokiniai prisideda prie šios pilietinės iniciatyvos. Šiais metais Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija - kaip švyturys, saugus kelias laivams, taip ir žmonėms - svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.
2019 m. lapkričio 18 d. mokyklos bendruomenės rankos buvo pažymėtos specialiais antspaudais „Esu tolerantiškas“, „Esu draugiškas“, o mokyklos fojė vyresniųjų klasių moksleiviai pastatė savo rankomis pagamintą didžiulį Tolerancijos švyturį, kurį saugojo maži švyturėliai. Popietę progimnazijos mokinių grupė kartu su mokytojomis Dalia Dindiene, Jolita Šulskiene ir Dalia Puodžiukiene vyko į Meno mokyklą, kur vyko gražus bendradarbiavimo renginys, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.

Dalia Dindienė ir Jolita Šulskienė

tolerancija (1)