Tokiais įspūdžiais dalijosi progimnazijos aštuntokai ir septintokai su klasių vadovėmis Jolanta Baroniene, Dalia Puodžiukiene ir Vanda Musteikiene. Ekskursiją pradėjome Rygos automobilių muziejuje, kuriame radome didžiausią ir įvairiausią Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją ir išgirdome apie jas nepaprastai įdomių pasakojimų. Vėliau vyko trumpa pažintis su Rygos senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi; senosiomis Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga; Rygos katedra, šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su Rotušės rūmais. Vakare išplaukėme iš Rygos į Stokholmą komfortišku kruiziniu laivu „Romantika”. Laive mus pasitiko įvairios pramogos: parduotuvės, restoranai, saulėtas laivo denis devintame aukšte, jaukios kajutės, loterija bei diskoteka. Ryte atplaukėme į Švedijos sostinę Stokholmą.

stokholmas (1)
stokholmas (10)
stokholmas (2)
stokholmas (3)
stokholmas (4)
stokholmas (5)
stokholmas (6)
stokholmas (7)
stokholmas (8)
stokholmas (9)

Vyko apžvalginė ekskursija po Švedijos sostinę, dėl daugybės kanalų dažnai vadinamą "Šiaurės Venecija” arba „Vandenų karaliene". Rotušė, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, Rotušės bokštas. Sergels Torg – šiuolaikinių pastatų rajonas, kurio puošmena – Kultūros namai; elegantiškoji Karalienės gatvė; Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais; Gamla Stan – Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštėmis, kurias supa daugybė kavinukių, restoranų, galerijų ir suvenyrų parduotuvių. Karalių rūmai – Stokholmo simbolis – visais laikais buvę atviri visuomenei, Didžioji katedra – vieta, kur buvo karūnuojami šalies valdovai, Riterių bažnyčia – viena iš geriausiai Šiaurės Europoje išlikusių pranciškonų bažnyčių, kurioje nuo XIIIa. laidojami šalies monarchai. Taip pat apsilankėme Vazos muziejuje, kur eksponuojamas vienintelis pasaulyje išlikęs XVII amžiaus karinis laivas – Vaza, kuris priklausė Švedijos karališkojo karo laivynui. Vakare iš Stokholmo plaukėme atgal į Ryga kruiziniu laivu „Romantika”. Ryte atplaukėme į Rygą. Atkeliavome į vieną iš Latvijos kurortų – Jūrmalą, kur pasivaikščiojome pagrindine gatve, supažinome su miesto įžymybėmis. Turėjome galimybę pabūti prie jūros, pasimaudyti, pasilepinti saule ir pasiklausyti jūros ošimo. Vakare grįžome namo, nors ir pavargę, bet pilni įspūdžių ką pamatėme ir sužinojome. Tai buvo nereali kelionė, kurią norisi vėl pakartoti.

Elinga Trumpaitė