Kūrybingi mūsų progimnazijos mokiniai gražiai įsiliejo į tarptautinio FAI piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ dalyvių gretas. Meniškus ir originalius darbus, atspindinčius nuostabią aviacijos ir žmogaus draugystę, sukūrė: Justė Bernotaitė, Liepa Matiukaitė ir Aušra Pelanytė (5a), Gabija Malinauskaitė (5b), Viltautė Guogytė ir Viltė Višniauskaitė (6b), Sintė Klaudija Tenzegolskytė (7a), Lėja Lumpickaitė ir Nojus Zaranka (7b). Pasirengti konkursui mokiniams padėjo dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė.
Svajonė – žmogaus prigimtyje. O, kad minties laisvė ir skrydis turėtų papildomus sparnus, žmogus sugalvojo įvairiausių skraidančių aparatų: balionų, keliamų viduje kaitinamo oro, gracingais paukščiais su vėju plaukiančių sklandytuvų. Pasigalynėti su stichijomis leidžia vis modernėjantys lėktuvai, kuriems nešant užverda tikros minčių akrobatinio skraidymo lenktynės! O nuostabieji laumžirgiai – sraigtasparniai, pakeliantys tiesiog pasigrožėti vaizdais? Svajonės skrenda ir su reaktyviniais sparnuočiais – šauna į pasaulio kraštą ir, tikėtina, dar toliau! Taigi: visi įvairūs ir nuostabūs skraidymo technikos išradimai prasidėjo nuo svajonės. Pakilti virš debesų pasvajojome ir mes, kurdami interpretacijas aeronautikos tema „Svajoju... skraidyti!“

Dailės mokytoja Dalia

skraidyti (1)