2018 m. spalio 17 d. 2 a klasės mokiniai ir klasės mokytoja Birutė Pakšienė vyko į Utenos knygyną „Pegasas“, kur vyko pamokėlė tema „Eksperimentai“. Pamokėlę vedė knygyno darbuotoja Asta Rožytė Padvariškienė. Vaikai susipažino su acto, sodos, druskos, krakmolo, vandens savybėmis. Sužinojo, kas vyksta sumaišius šias medžiagas. Aiškinosi, kodėl užpylus jodo lašelį ant daržovių, vaisių ar kitų maisto produktų jie skirtingai patamsėja. Darė išvadą, kad produktai turintys daugiau krakmolo tamsėja ar net juoduoja, o neturintys krakmolo nekeičia spalvos. Visi vaikai turėjo galimybę aktyviai dalyvauti bandymų atlikimo eigoje. Vaikai buvo smalsūs ir žingeidūs. Pilni naujų žinių ir įspūdžių sugrįžo į mokyklą.

Birutė Pakšienė

knygynas (1)