2018 m. rugsėjo 26 d. visų klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis Rasa Balaišiene, Grita Morkiene, Daiva Rimšiene ir Zita Stankeviče minėjo Europos kalbų dieną. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų ir dar daugiau, kuriomis kalba šeimos nariai iš kitų žemynų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. Mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su Europos kalbų diena. Penktokai gamino dėliones su Europos šalių vėliavomis, kalbų pavadinimais. Spalvotos rankytės su įvairiomis Europoje paplitusiomis kalbomis puošė stendus. Trečiokams labai patiko versti žodžius įvairiomis kalbomis bei išgirsti jų tarimą. Septintokai ir aštuntokai varžėsi viktorinose Kahoot ir Quizizz programose. Mokytojos pabrėžė, kad kitų kalbų mokymasis padeda mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.
Kalbų mokymasis duoda naudos tiek jauniems, tiek vyresniems. Jūs niekuomet nebūsite per senas išmokti kalbą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Net jei žinote tik kelis tos šalies, kurią lankote žodžius, tai suteikia galimybę surasti naujų pažinčių ir draugų.

Parengė anglų k. vyr. mokytoja Daiva Rimšienė

ekd