2017 m. birželio 6 d. progimnazijos dailės galerijoje atidaryta Utenos rajono neįgaliųjų draugijos narių kūrybos darbų paroda. Paprastumu, šviesa ir ramybe spinduliuojančioje parodoje eksponuojami Genovaitės Adiklienės, Mildos Andrijauskienės, Danutės Bileišienės, Reginos Eidžiulienės, Vaidilutės Juškienės, Nijolės Nagienės, Luko Stundžios, Birutės Valiukienės tapybos ir grafikos darbai. Pristatydama parodą dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė visus susirinkusius pakvietė paklaidžioti po talentingų Utenos neįgaliųjų draugijos menininkų kūrybos sodą, dalijosi pamąstymais apie kūrybos džiaugsmą, netikėtus atradimus, dvasios stiprybę ir meilę. Kūrinių autoriai noriai prisiminė dailės būrelio veiklas (kurių metu ir gimė parodoje eksponuojami kūriniai), vadovės Dalios Puodžiukienės patarimus bei nuoširdų bendravimą, dalinosi savo meniniais atradimais, išgyvenimais ir naujais kūrybiniais sumanymais. Visus renginio dalyvius užbūrė parodoje eksponuojamų kūrinių ir jų autorių, mokytojos Dalios subtilių žodžių, poezijos, muzikos ir ore tvyrančio nuoširdumo sintezė. Progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas ir Utenos rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė džiaugėsi gražia paroda ir užsimezgusia bendryste. Sandrutė prisipažino, kad labai malonu sugrįžti į mokyklą, kurioje prabėgo gražiausios vaikystės dienos. Visi, lyg geri bičiuliai, dar ilgai šnekučiavosi ir neskubėjo namo.

Neringa Sviklaitė